Czy Brama Krakowska zostanie podświetlona? Najprawdopodobniej tak, ale jeszcze nie wiadomo, czy inwestycję uda się zrealizować w tym roku.

Z prośbą o zaplanowanie środków na ten cel zwrócił się w interpelacji radny Marcin Nowak. – Zwróciłem się z prośbą w sprawie umieszczenia oświetlenia iluminacyjnego na Bramie Krakowskiej. To temat, o którym od dłuższego czasu mówiliśmy w przestrzeni publicznej i który miał zostać zrealizowany w ubiegłym roku – pisze radny Marcin Nowak.

O iluminacji zabytku już wcześniej mówił manager Śródmieścia. – Mieliśmy w tej kwestii już spotkanie z wiceprezydentem Lublina Arturem Szymczykiem. W najbliższym czasie mają zapaść decyzje w kwestii realizacji – wyjaśnia Marek Poznański.

Czy jest na to szansa w tym roku? – Podświetlenie Bramy Krakowskiej nie zostało ujęte w tegorocznym budżecie miasta, co ma związek z wywołanym stanem epidemii, szukaniem oszczędności w wydatkach budżetowych, a także znacznym uszczupleniem dochodów. Realizacja tego zadania będzie jednak możliwa w sytuacji pojawienia się wolnych środków w ciągu roku – wyjaśnia Izolda Boguta z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments