Dziś rozpoczęło się głosowanie w V edycji lubelskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy Lublina będą wybierać spośród 164 projektów, w tym 116 małych i 48 dużych. Głosowanie potrwa do 10 października. Każdy głosujący ma do wyboru trzy projekty, dwa małe i jeden duży. Do rozdysponowania jest 15 mln złotych.

– Zachęcam do udziału w głosowaniu w Budżecie Obywatelskim, ponieważ jest to najprostsza i najszybsza metoda podjęcia decyzji o tym, jak ma wyglądać nasze miasto – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Mieszkańcy Lublina mają możliwość głosowania w 49 punktach w całym mieście: 35 filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej, 8 Biurach Obsługi Mieszkańców i 6 punktach mobilnych. Podobnie jak w latach ubiegłych głosować można na dwa sposoby, w formie papierowej oraz elektronicznej.

Wyniki głosowania w Budżecie Obywatelskim będą miały wpływ na wysokość środków pozostających w dyspozycji lubelskich Rad Dzielnic w następnym roku. Pięć dzielnic z największą frekwencją w tym głosowaniu będzie miało do dyspozycji rezerwę powiększoną o 50 proc.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments