Znamy szczegóły 11. edycji Carnavalu Sztukmistrzów. W tym roku w związku z panującą epidemią koronawirusa wydarzenie odbędzie się głównie w formie polskich, premierowych spektakli cyrkowych. Festiwal pod nazwą „Incydent Polski” trwać będzie od 17 do 20 września na kilku scenach plenerowych.

Nazwa odnosi się do nagłej i niespodziewanej sytuacji, w której się znaleźliśmy, ale jest też symbolicznym rozpoczęciem poszukiwań tak zwanego charakteru polskiej sceny cyrkowej.

W programie festiwalu Carnavalu Sztukmistrzów „Incydent Polski” znalazły się spektakle i pokazy plenerowe w różnej skali – od jednoosobowych występów o charakterze buskerskim do dużych realizacji teatralnych.

Obecnie w fazie produkcji znajduje się 10 spektakli, których dwukrotne pokazy zobaczymy we wrześniu. Publiczność lubelska będzie mogła oglądać je na żywo w dniach 17-20 września. Po prezentacjach odbędą się rozmowy i spotkania z twórcami. Natomiast od 21 września zarejestrowane występy będziemy prezentować w formule festiwalu online. Codziennie będzie można obejrzeć jeden spektakl.

„Incydent Polski” to okazja do spotkania i integracji środowiska polskich artystów cyrkowych z różnych stron Polski: Szczecin, Wrocław, Warszawa, Olsztyn i Lublin.

Premiery spektakli to główna oś tegorocznego festiwalu. I choć nie spotkamy się z buskerami na występach ulicznych, będziemy mogli oglądać ich podczas pokazów Cyrku Podwórkowego. Tym razem Cyrk Podwórkowy, który od kilku lat inicjuje w dzielnicach Lublina zbliżający się festiwal, odbędzie się czterokrotnie, już nie w objazdowej formule, ale w stałym miejscu.

Kolejny nieodłączny punkt programu Carnavalu to Urban Highline Festival, który ze względu na pandemię odbędzie się jednak w nieco ograniczonej formule. Highlinerów będzie można podziwiać na wyjątkowej wystawie fotograficznej prezentowanej w przestrzeniach Centrum Handlowego Vivo! Lublin.

Przestrzenie, w których będą realizowane spektakle tegorocznej edycji Carnavalu Sztukmistrzów mają charakter półotwarty i muszą spełniać określone wymogi ze względu na reżimy sanitarne. Będą to: Dziedziniec Zamku Lubelskiego, patio Warsztatów Kultury w Lublinie, podwórko Wydziału Pedagogiki UMCS, Scena Browaru Perła.

Szczegółowe informacje o cenach i sposobie zakupu biletów wkrótce.

Fot. Dominika Polonis/Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments