Lublin „Miastem Inspiracji” – czy Ciebie również zainspirował do zmiany na lepsze? Nowy rok warto rozpocząć od nowej diety i zadbania o siebie. Najłatwiej jest zrobić to z cateringiem dietetycznym. Dlaczego warto?

Na czym polega dzisiejszy catering dietetyczny?

Wiele osób nadal zadaje sobie to pytanie:“O co chodzi z cateringiem dietetycznym?”, a przede wszystkim “Czym jest ta dieta pudełkowa?”. Warto wiedzieć więc, że współczesny catering to jedzenie z dostawą, które najlepiej odpowiada dzisiejszej wiedzy na temat zdrowego odżywiania się. Posiłki przygotowywane w ramach takich usług powstają we współpracy dietetyków i kucharzy, wspólnie decydujących o tym, co wyląduje na talerzu danego klienta. Każdy otrzymuje dostosowane do swoich potrzeb potrawy o odpowiedniej kaloryczności i prawidłowej zawartości składników odżywczych. Można powiedzieć więc, że catering dietetyczny Lublin to sposób na prostą zmianę nawyków żywieniowych.

Jak działa dieta pudełkowa?

Aby korzystać z diety pudełkowej, trzeba zamówić wybrany program żywieniowy, określić dzienną kaloryczność posiłków i podać w formularzu adres do dostaw. Do wyboru mamy zwykle kilka diet, w tym najczęściej opcję wegetariańską czy wegańską oraz standardową. Kaloryczność potraw ustala się w oparciu o zapotrzebowanie organizmu na energię, jednak zamawiający może dodatkowo nieznacznie ją obniżyć, aby zdrowo stracić na wadze. Dostosowaniu do indywidualnych potrzeb podlegają także składniki poszczególnych dań, które powinny w perspektywie całego dnia pokryć zapotrzebowanie organizmu na białka, tłuszcze, węglowodany, witaminy i minerały. Odpowiednio skomponowany program dziennego odżywiania, podzielony na 3 lub 5 posiłków trafia następnie do klienta, pod wskazany przez niego adres. Dostawy odbywają się wcześnie rano, aby każdy mógł zjeść pierwszy posiłek jeszcze przed wyjściem do pracy lub już po dotarciu na miejsce. Później potrawy cały czas są pod ręką i oczekują w lodówce na spożycie o wybranej porze.

Jakie zalety ma catering dietetyczny?

Zalety korzystania z cateringu dietetycznego można podzielić na te praktyczne, wpływające na naszą codzienność oraz na te zdrowotne, których nie dostrzegamy na pierwszy rzut oka. Przede wszystkim, zamówienie diety pudełkowej pozwala nam oszczędzić mnóstwo czasu. Nie musimy robić zakupów, planować posiłków, gotować ani sprzątać po gotowaniu. Nie każdy to potrafi i nie każdy ma na to czas i energię, dlatego warto zlecić to tym, którzy zajmują się takimi rzeczami profesjonalnie. Kolejna kwestia to jakość jedzenia, na którą nie zawsze zwracamy uwagę. Dzięki cateringowi dietetycznemu przestajemy zaglądać do barów typu fast food i nie trujemy swojego organizmu wysoko przetworzoną żywnością, taką jak dania gotowe do odgrzania w mikrofalówce czy przekąski (słone i słodkie). To pozwala oczyścić ciało z toksyn, a także poprawić stan zdrowia. Posiłki przygotowywane w ramach diety pudełkowej tworzone są ze świeżych, podstawowych składników, dlatego nie tylko nie trują organizmu, ale wręcz przeciwnie – skutecznie uzupełniają jego zapotrzebowanie na wszystkie substancje odżywcze.

Catering dietetyczny pozwala schudnąć!

Dla wielu osób największą zaletą cateringu dietetycznego będzie perspektywa utraty wagi bez wyrzeczeń, głodzenia się i efektu jojo. Osoby, które faktycznie opierają swoje żywienie na diecie pudełkowej mogą w prosty i zdrowy sposób schudnąć około 0,5 kg na tydzień. Jest to możliwe dzięki poprawieniu jakości diety, unikaniu podjadania i dopilnowaniu regularności posiłków. Jedząc o stałych porach, usprawniamy swój metabolizm. Organizm nie odczuwa potrzeby budowania rezerw energetycznych w postaci tkanki tłuszczowej i lepiej pożytkuje dostarczane mu źródła energii. Co więcej, sprawne trawienie przekłada się także na lepsze samopoczucie (brak niestrawności, bólów brzucha, bólów głowy).  Z kolei jedzenie nieprzetworzone, świeże, pełne warzyw i owoców pomaga oczyścić się z toksyn, które hamują proces utraty wagi. Wszystkie te czynniki łączą się razem, kiedy opieramy swoje żywienie na cateringu dietetycznym. Warto więc przynajmniej spróbować!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments