Po trzech miesiącach społecznej kwarantanny do życia mogą wrócić również instytucje kultury. Od piątku (12 czerwca) można uczestniczyć również w wydarzeniach, jakie oferuje Centrum Kultury w Lublinie.

Otwarta zostanie między innymi Galeria Biała. Będziecie mogli zobaczyć w niej wystawę „Przeżyte i przeszyte”, po której oprowadzą Was autorki Anna i Irena Nawrot.

Wirydarz wypełni się muzyką i dobrym filmem. W piątek (12 czerwca) odbędzie się na nim pierwszy plenerowy koncert. Na scenie pojawi się energetyzujący skład grupy NeoKlez, który wykona repertuar ze swojego najnowszego albumu „Votum Separatum”. Album miał premierę 13 marca 2020 roku.

Na sobotę (13 czerwca) zespół Konfrontacji teatralnych przygotował przedpremierowy pokaz oczekiwanego filmu „Eastern”. W filmie będzie można usłyszeć między innymi muzykę PRO8L3Ma.

W niedzielę (14 czerwca) w wirydarzu możecie wziąć udział w „Śniadaniu na fortepianie”, czyli czas na kawę w plenerze z dobrą muzyką na żywo w tle. Pracownia Sztuczka zaprasza też codziennie na wystawę ilustracji do książek dla dzieci.

Nie zapomnijcie zajrzeć do księgarni Dosłownej, w której znajdziecie najciekawsze nowości wydawnicze, o czym możecie przekonać się, biorąc udział w akcji „Książka w ciemno”. W dniach od piątku (12 czerwca) do piątku (19 czerwca) spodziewajcie się też zniżki na cały asortyment księgarni. Warto zajrzeć także do Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej i wypożyczyć dobrą książkę.

Bilety i bezpłatne wejściówki na wydarzenia oraz informacje o wytycznych dotyczących bezpieczeństwa już wkrótce.

Fot. Dominika Polonis

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments