W sobotę (4 grudnia) Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie zaprasza na imprezę sportową pod nazwą: „Leśna Piątka z Mikołajem – razem dla dzieci z domów dziecka”. Biegacze spotkają się nad Zalewem Zemborzyckim i przebiegną pięć kilometrów dla potrzebujących.

Bieg zorganizowany będzie na trasach leśnych Nadleśnictwa Świdnik położonych w pobliżu lubelskiego Zalewu Zemborzyckiego i zostanie rozegrany na dystansie 5 kilometrów. Organizatorzy planują, że w imprezie weźmie udział około 200 biegaczy.

Od uczestników nie będzie pobierana opłata wpisowa. Uczestnicy biegu będą jednak musieli przynieść artykuły takie, jak słodycze, środki higieny osobistej: szampony, żele, pasty do zębów, antyperspiranty, które zostaną później przekazane 21 placówkom opiekuńczym z terenu Lublina

Tego dnia najważniejszy będzie szczytny cel biegu, a nie wynik, dlatego zrezygnowano z prowadzenia klasyfikacji, pomiaru czasów i nagradzania najlepszych biegaczy. Zwycięzcami zostaną wszyscy, którzy zdecydują się na wyciągnięcie pomocnej dłoni do potrzebujących. Każdy uczestnik rywalizacji otrzyma gadżet w postaci pamiątkowej koszulki, czapki św. Mikołaja oraz zestawu promocyjnego przygotowanego przez markę „Dobre z Lasu”. Dodatkowo, po zakończonym biegu organizatorzy zapewnią startującym poczęstunek w postaci ciepłego posiłku, przekąsek i napojów.

Fot. Aleksandra Waśkowicz/ Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments