Uczniowie lubelskich szkół wspierają pogorzelców z Domu Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty. By pomóc ofiarom pożaru, zorganizowali turniej charytatywny.

W niedzielę (6 października) o godzinie 13.30 na stadionie Lublinianki odbędzie się niezwykły turniej piłkarski, zorganizowany przez uczniów klas trzecich. |Jego pomysłodawcami są dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Wincentego Pallottiego, zaś do udziału w nim zaprosili swoich rówieśników z trzech innych placówek oświatowych: SP 6, SP 18, SP 21. Łączy ich miłość do futbolu i chęć pomagania.

Pomysł, by połączyć rywalizację sportową z działalnością społeczną narodził się po tragicznych zdarzeniach z końca sierpnia, gdy w wyniku pożaru Domu Pomocy Społecznej im. Matki Tresy z Kalkuty, jego mieszkańcy stracili dach nad głową. W niosącą im wsparcie, kampanię gorących serc włączyły się natychmiast dziesiątki środowisk oraz setki lublinian, przekazując poszkodowanym odzież, pościel i środki czystości. W kilka dni zebrano wiele kontenerów darów.

Uczniowie z Pallottiego postanowili pójść w ślady dorosłych, stąd pomysł, by środki pieniężne zebrane podczas turnieju, przekazać mieszkańcom DPS-u. Symboliczną cegiełką wsparcia jest bilet, którego cena zależy wyłącznie od nabywcy. Dzięki tej akcji każdy kibic, oprócz uczestnictwa w niezapomnianych zmaganiach sportowych, będzie mógł wesprzeć potrzebujących.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments