Trwają pracę konserwacyjne i rewitalizacyjne na tarasach widokowych Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Zmianie ulegną się tylko trapy i podesty przy pasiece, ale również łąka kwietna.

Obecnie trwa sezonowa konserwacja trapów na tarasach widokowych. Wyłączone są podesty na poziomie czwartym przy Pasiece. – W kolejnych etapach mogą być wyłączane kolejne fragmenty trapów. Nie powinno to powodować większych problemów dla odwiedzających tarasy – informuje Andrzej Goliszek, rzecznik prasowy Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Zmiany czekają też łąkę kwietną, która wymaga rewitalizacji po kilku latach eksploatacji. Dlatego też w przeprowadzonym przetargu została wyłoniona firma, która pracuje nad projektem zmian. – Jesteśmy na etapie uzyskiwania pozwolenia na budowę. Po uzyskaniu zgody projektant dostarczy nam projekt oraz kosztorys wykonawczy, który będzie podstawą do dokładnych szacunków kosztów – dodaje Goliszek.

Zakres prac będzie obejmował przebudowę komunikacji dla zwiedzających na terenie łąki, rozbudowę systemu nawadniania łąki oraz urozmaicenie roślinności łąki, między innymi pod kątem dodatkowego pożywienia dla pszczół z pasieki.

– Prace planowane są w okresie od października do grudnia, czyli po sezonie wakacyjnym, więc nie będzie się to wiązać z utrudnieniami dla osób odwiedzających. Aranżacja przestrzeni łąki realizowana jest w porozumieniu z biurem architektonicznym STELMACH I PARTNERZY – podsumowuje Goliszek.

Rewitalizacja zostanie sfinansowana z dotacji oraz środków własnych CSK.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments