Lech Sprawka, wojewoda lubelski wydał łącznie 5 poleceń dla lubelskich szpitali, które dotyczą rozwinięcia łóżek drugiego poziomu, czyli łóżek dla osób zakażonych z objawami ciężkimi i lżejszymi.

Jeszcze w czwartek (8 października) łącznie w szpitalach II stopnia w województwie lubelskim było 398 łóżek, w tym 360 łóżek dla pacjentów zakażonych i 38 łóżek z respiratorami. W piątek (9 października) jest już tych łóżek 423, w tym 39 łóżek z respiratorami i 384 łóżka dla pacjentów z objawami zakażenia.

– Polecenia dotyczyły Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łęcznej, jak i Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie, Szpitala Neuropsychiatrycznego w Lublinie, Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie i Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łukowie – wylicza Lech Sprawka, wojewoda lubelski.

To nie jedyne zmiany. – Szpital w Puławach stał się ponownie szpitalem koordynacyjnym – podkreśla Lech Sprawka. Zmiana będzie polegała między innymi na tym, że od poniedziałku (12 października) liczba łóżek w tym szpitalu będzie zwiększona o 20, a łącznie będzie ich już 95. Na te 95 łóżek składa się 47 łóżek poziomu drugiego, czyli łóżek dla pacjentów z silnymi objawami zakażenia, 36 łóżek dla pacjentów zakażonych, ale z łagodnymi objawami i 12 łóżek z respiratorami. Dodatkowo, od piątku (16 października) będzie już tych łóżek czysto zakaźnych dla pacjentów z silnymi objawami 117, a łózek dla zakażonych z łagodniejszymi objawami będzie 36.

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie, będzie rozszerzone funkcjonowanie Oddziału Chorób Wewnętrznych, gdzie będą 24 łóżka dla zakażonych z poważnymi objawami, jak i 6 łóżek z respiratorami. W Szpitalu nr 1 w Lublinie w sumie będą 44 łózka (wcześniej były 42), a w tym 36 łóżek dla zakażonych i 8 łóżek z respiratorami.

W szpitalu w Łęcznej będą łącznie 33 łóżka i jedno z respiratorem. Od soboty (10 października) w Szpitalu w Łukowie będzie 31 łóżek dla pacjentów zakażonych plus 4 łózka z respiratorami.

Dodatkowo w Szpitalu w Białej Podlaskiej od dzisiaj (9 października) od godziny 20, będą w sumie 54 lóżka, a w tym 46 łóżek dla osób zakażonych i 8 tych z respiratorami. Natomiast we Włodawie w szpitalu powiatowym (przypominamy, że od wczoraj jest on w strefie czerwonej) będzie 20 łóżek dla zakażonych i jedno łóżko z respiratorem.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments