Wschodnioeuropejski Konkurs Etiud Nowocyrkowych – to pełna nazwa festiwalu „Cyrkulacje”, który rozpocznie się w piątek (25 października) i potrwa do niedzieli (27 października). Pokazy finałowe zobaczymy w sali operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Cyrkulacje to jedyne w tej części Europy tego typu wydarzenie – święto cyrku współczesnego. Nowy Cyrk nie pokazuje tresury zwierząt. Pokazuje możliwości ludzkiego ciała i różnorodnych form ekspresji. Konkurs odbywa się już po raz szósty w Lublinie i prezentuje szerokie spektrum dyscyplin cyrkowych.

Konkurs „Cykrulacje” ma formę przeglądu, podczas którego artyści z Polski, Ukrainy, Czech, Słowacji zaprezentują etiudy cyrkowe, które zakwalifikowały się do ścisłego finału. Pojawią się między innymi takie dziedziny jak żonglerka, akrobatyka partnerska, akrobatyka powietrzna, czy manipulacja przedmiotami. Etiudy oceni międzynarodowe jury.

Spektakle finałowe zobaczymy w CSK trzykrotnie. W piątek (25 października) spektakl premierowy z głosowaniem publiczności rozpocznie się o godzinie 19. W sobotę (26 października) spektakl z udziałem jury i głosowaniem publiczności zobaczymy o godzinie 18, natomiast w niedzielę (27 października) spektakl rozpocznie się również o godzinie 18 i będzie on połączony z werdyktem jury oraz ceremonią wręczenia nagród.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments