W poniedziałek (21 października) wieczorem zmarł Onufry Koszarny. Wieloletni miejski trębacz miał 86 lat. O tym poinformował Ratusz.

– Z wielkim żalem informujemy, że zmarł pan Onufry Koszarny, wieloletni miejski trębacz. Przez prawie 25 lat od 1991 roku pan Onufry grał w południe hejnał Lublina, przy ważnych okazjach, świętach i na początek sesji Rady Miasta. Zawsze cieszył się ogromnym szacunkiem i budził wielką sympatię. Jutro flaga Lublina na balkonie ratusza zostanie opuszczona do połowy masztu, a następca pana Onufrego odegra melodię “Cisza”. Niech spoczywa w pokoju – czytamy na Facebooku Miasta Lublin.

Onufry Koszarny urodził się w 1933 roku w Hucie Dzierążyńskiej, miejscowości położonej niedaleko Tomaszowa Lubelskiego. Choć pochodził z bardzo muzykalnej rodziny, był samoukiem.

Doświadczenia nabrał w latach 1953-1956 podczas służby wojskowej gdzie grał w orkiestrze. Następnie, przez 32 lata grał w orkiestrze w Fabryce Samochodów Ciężarowych. Na emeryturę odszedł pod koniec 2016 roku i również w tym roku został odznaczony przez prezydenta dr Krzysztofa Żuka Medalem Unii Lubelskiej.

We wtorek flaga Lublina powiewająca z balkonu ratusza, na którym przez 25 lat Onufry wygrywał hejnał, zostanie opuszczona do połowy.

Fot. Miasto Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments