Początek października w Centrum Kultury zapowiada się tanecznie. Od piątku (8 października) do poniedziałku (11 października) zobaczymy kilka spektakli, jak i pokaz filmowy. Będą propozycje zarówno dla osób dorosłych, jak i dzieci.

Cztery dni z tańcem otworzy spektakl „IN/SIDE”.  Zobaczymy go w piątek (8 października) o godzinie 18. W procesie twórczym autorzy zastanawiali się nad pojęciem cielesności, duchowości i człowieczeństwa. Podróż w głąb ludzkich emocji będą kontynuować artyści Teatru Tańca Zawirowania.

„Real Love” to opowieść o trzech kobietach w różnym wieku, które zmagają się z tematem miłości i śmierci. Daniel Abreu w swojej choreografii analizuje również relacje pomiędzy matką i córką. Spektakl zobaczymy w piątek (8 października) o godzinie 19.

Łódzka Materia przedstawi swoją interpretację „Mitu Syzyfa” autorstwa Alberta Camus w sobotę (9 października) o godzinie 19. „Lithos” jest spektaklem, który stara się udowodnić, że porażka może być początkiem sukcesu. Grupa w swoim stałym repertuarze ma także propozycję dla dzieci. „Skarb nienazwanej góry” jest historią o dwóch staruszkach, którzy wyruszają na poszukiwania tytułowego skarbu. Na swojej drodze napotkają wiele przygód oraz baśniowych postaci. Przedstawienie stworzył choreograf Krzysztof Skolimowski do tekstu Juliusza Grzybowskiego. Teraz wynik tej współpracy zobaczymy w Lublinie.

W ten sam dzień, o godzinie 20, zobaczymy również spektakl „Bodily Suites Reclaimed”, który powstał w odpowiedzi na pandemiczną izolację. Twórcy inspirowali się wierszem pt.  „Amerykańska modlitwa” autorstwa Jima Morisona, wokalisty grupy The Doors. Tego samego wieczoru, w choreografii Anny Mikuły i Daniela Leżonia dojdzie do spotkania międzypokoleniowego. „Tymczasem” to taneczna lekcja o empatii i bliskości.

Na zakończenie coś dla kinomanów. „Raving Riot” to dokument poświęcony protestom, które miały miejsce w Gruzji w 2018 roku. Pod hasłem „Tańczymy razem, walczymy razem” rozpoczął się dwudniowy rejw,  zakończony złożoną przez rząd obietnicą liberalizacji prawa narkotykowego. Wydarzenia te uchwycił rosyjski reżyser Stepan Polivanov. Film zobaczymy w poniedziałek (11 października) o godzinie 18.

Bilety do nabycia w kasie CK i na stronie internetowej.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments