Zastanawialiście się kiedyś, jakie korzyści przynoszą rośliny w naszych domach? Niewątpliwie zdobią wnętrza, ale mają też przydatne właściwości: oczyszczają powietrze z wszelkiego rodzaju toksyn czy z niektórych alergenów i drobnoustrojów.

  1. Wypełniają przestrzeń i dekorują ściany

Mogą stanąć w rogu, zwisać z regału albo sufitu w specjalnie do tego przeznaczonych doniczkach. Niezależnie od aranżacji wypełnią pustą przestrzeń w domu. Postawienie lub powieszenie rośliny przy ścianie doda jej uroku i będzie świetnym uzupełnieniem mebli. Poza tym taki zielony akcent może też ładnie zgrać się np. z grafiką czy obrazem.

  1. Ocieplają wnętrza

Poprzez swoją delikatność pomagają w ociepleniu wnętrz: sprawiają, że stają się bardziej przytulne; zakrywają kanciaste zakończenia mebli dodając im lekkości. Można postawić je np. na końcach szafek na sprzęt RTV, ławek, półek, komód, a także zakryć niektóre elementy naszego mieszkania, np. instalacje.

  1. Oczyszczają powietrze

W naszych mieszkaniach jesteśmy narażeni na szkodliwe działanie wielu związków. W niektórych meblach obecny jest formaldehyd, w klejach i lakierach znajduje się benzen, a w impregnatach – ksylen. Oprócz tego narażeni jesteśmy na smog, który szczególnie w sezonie jesienno-zimowym jest groźny dla naszego zdrowia. Rośliny pomagają w oczyszczaniu powietrza i dodatkowo niwelują działanie niektórych drobnoustrojów i alergenów.

  1. Działają terapeutycznie

Przebywanie wśród zieleni działa na człowieka terapeutycznie. Zieleń sprawia, że stajemy się spokojniejsi i mniej zestresowani. Kontakt z roślinami działa bardzo pozytywnie na dzieci: usprawnia ich pamięć, zwiększa poczucie własnej wartości, rozwija kreatywność i wyobraźnię, jest motywatorem do zdobywania nowych umiejętności oraz wpływa na dobry kontakt z rówieśnikami.

Więcej o korzyściach z posiadania roślin w domu przeczytacie na muratordom

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments