Czytanie Czechowicza w Lublinie. Uczczą 116. urodziny poety

0
499
Fot. Materiały organizatora

Od 19 lat, w każdą rocznicę urodzin Józefa Czechowicza, w jego rodzinnym mieście odbywa się wielkie czytanie jednego z najważniejszych dzieł o Lublinie. W tym roku utwór „Poemat o mieście Lublinie” dla zgromadzonej w Bramie Grodzkiej publiczności odczytają osoby związane z czasopismem PA. RA.

Józef Czechowicz urodził się 15 marca 1903 roku. Już zatem za kilka dni poeta wywodzący się z Lublina skończyłby 116 lat. Z tej okazji, jak co roku, odbędzie się uroczyste czytanie tomiku „Poemat o mieście Lublinie”. Tym razem odczytanie fragmentów dzieł Czechowicza przypadło w udziale członkom redakcji czasopisma PA. RA oraz osób z nim związanych.

Czechowicz był silnie związany z Lublinem. W wielu swoich utworach powracał do miejsc, w których spędził dzieciństwo i młodość. Tomik „Poemat o mieście Lublinie” zawiera najpiękniejsze wspomnienia poety z miasta, w którym rozpoczęło się i zbyt wcześnie zakończyło jego życie.

Urodziny poety rozpoczną się w piątek (15 marca) o godz. 17 w sali czarnej Bramy Grodzkiej i potrwają około dwóch godzin. W tym czasie wszyscy miłośnicy poezji Czechowicza będą mieli okazję wysłuchać oryginalnych aranżacji znanych utworów o Lublinie. Zwieńczeniem urodzin, tradycyjnie już, będzie chóralne odczytanie utworu i rozdanie go w nakładzie zgodnym z aktualną rocznicą jubileuszu (w tym roku będzie to 116 egzemplarzy), wraz z okolicznościowym ex librisem.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments