„Kard. Karol Wojtyła – fakty, archiwa, interpretacje” to tytuł debaty, na której eksperci, m.in. wybitni historycy i znawcy dziejów Kościoła katolickiego w Polsce, odpowiedzą na pytania dotyczące m.in. niedawnych zarzutów wobec papieża Jana Pawła II.

Dyskusja z udziałem dr. hab. Pawła Skibińskiego, dr Ewy Czaczkowskiej, dr. Roberta Derewendy, dr hab. Łucji Marek odbędzie się w środę (29 marca) na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Debatę poprowadzi red. Krzysztof Ziemiec. Początek spotkania godz. 14 w sali 114 w Centrum Transfery Wiedzy.

Wśród zagadnień, które zostaną poruszone podczas debaty na KUL, będą publikacje medialne dotyczące kard. Karola Wojtyły, kontekst społeczno-historyczny czasów kard. Karola Wojtyły jako metropolity krakowskiego, inwigilacja kard. Karola Wojtyły przez służby reżimu komunistycznego, metodyka pracy z materiałami archiwalnymi, w tym z zasobu IPN oraz działania Jana Pawła II w sprawie ochrony dzieci i młodzieży.

Debata będzie miała charakter publiczny i będzie transmitowana online. Po debacie istnieje możliwość spotkania oraz rozmowy z ekspertami.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments