W środę (29 marca) o godz. 18.30 w Galerii NN przy Grodzkiej 34 odbędzie się wernisaż wystawy „Wojenny Lublin”.

Lublin był miastem, gdzie różnorodne kultury przenikały się, kolorową mozaikę. Niestety wojna, która rozpoczęła się w 1939 roku, zmieniła wszystko. Lublin stał się ofiara i świadkiem wielkich zniszczeń. Te wydarzenia i ich skutki uwieczniono na wielu fotografiach. Zostaną one przedstawione podczas wystawy Wojenny Lublin”.

– Jednym z największych współczesnych lubelskich kolekcjonerów fotografii Lublina jest Marek Gromaszek. Od lat współpracuje on z Ośrodkiem „Brama Grodzka – Teatr NN” pokazując lublinianom ich miasto, z dawnych lat. Już niedługo mieszkańcy naszego miasta będą mogli zobaczyć Lublin na wcześniej niepublikowanych fotografiach podczas wystawy „Wojenny Lublin” – zachęcają organizatorzy.

Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających za darmo do 10 maja. Oglądać ja można od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-17:00. W soboty zwiedzanie możliwe po wcześniejszym umówieniu.

Wystawa wpisuje się w działania towarzyszące obchodom 80. rocznicy akcji „Reinhardt” realizowanym przez Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN”.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments