Diakuju dla Lublina. Ukraińcy podziękują za wsparcie lublinianom

0
173

W niedzielę (6 listopada) o godzinie 18:00 w Akademickim Centrum Kultury i Mediów Chatka Żaka zorganizowany zostanie koncert pod hasłem „Diakuju dla Lublina”. Będzie to podziękowanie dla mieszkańców Lublina za pomoc w czasie wojny.

24 lutego wybuchła wojna w Ukrainie. Już w pierwszą dobę ukraińcy byli zmuszeni porzucić swoje domy i wyjechać w bezpieczne miejsca. Lublin jako jedno z pierwszych większych przygranicznych miast Polski przyjął dużą ilość osób. Mieszkańcy miasta przygotowali miejsca noclegowe, udzielali pomocy przy transportowaniu osób do innych miast, organizowali zbiórki humanitarne, stworzyli specjalne komitety w sprawach uchodźców i zorganizowali przestrzenie przyjazne dla dzieci z Ukrainy.

Pomoc była udzielana przez wiele instytucji i organizacji działających na terenie Lublina, ale również przez wolontariuszy, którzy szybko zareagowali na sytuację i z całego serca poświęcali swój czas i siły pomagając uchodźcom

“Diakuju dla Lublina” jest projektem, który ma na celu podziękowanie mieszkańcom Lublina za pomoc uchodźcom z Ukrainy. W ramach wydarzenia oprócz koncertu odbędą się warsztaty, na które obowiązują bezpłatne zapisy przez formularze.

Warsztaty malarskie w tradycyjnym ukraińskim stylu Petrykivka – godz. 10:00 – 12:00 – Sala Coworkingowa w Chatce Żaka Zapisy

Warsztaty ludowego tańca ukraińskiego “Hopak” – godz. 13:00-14:30 – Sala Taneczna 08 w Chatce Żaka. Zapisy

Na koncert wstęp jest wolny.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments