Do lubelskich aptek trafiły dostawy szczepionek przeciwko grypie. Lubelska Izba Aptekarska zapewnia, że są również dostępne cały czas w przychodniach.

– W tej chwili duża liczba szczepionek trafiła do aptek i są w dystrybucji. Wydaje mi się, że obecnie większość aptek już ma te szczepionki. Nie wiem jednak, czy jest to wystarczająca ilość dla wszystkich chętnych – przyznaje Tomasz Barszcz, wiceprezes Lubelskiej Izby Aptekarskiej w Lublinie.

Szczepionkę na grypę można kupić po wcześniejszym otrzymaniu na nią recepty od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Jej koszt to około 50 zł. Zaszczepić się można również u lekarza rodzinnego, czyli lekarza POZ.

– Na poziomie POZ szczepionki są dostępne cały czas, przynajmniej w tych punktach, które uruchomiły szczepienia przeciwko grypie – informuje Barszcz.

W praktyce wygląda to tak, że wszyscy chętni na zaszczepienie się przeciwko grypie muszą zgłosić się do lekarza na wizytę. Po ocenie stanu zdrowia i kwalifikacji na szczepienie lekarz szczepi swojego pacjenta. Po szczepieniu należy odczekać w przychodni około 15 minut.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments