Kolędowanie w szopce, instalacje, a także udekorowane choinki – to wszystko będzie czekać na mieszkańców w ramach Festiwalu Bożego Narodzenia 2021. Wydarzenie rozpocznie się tradycyjnie w poniedziałek (6 grudnia) od zapalenia iluminacji.

Festiwal Bożego Narodzenia, podobnie jak w ubiegłych latach, rozpocznie się 6 grudnia wraz z uruchomieniem iluminacji świątecznych, które rozświetlą deptak, Stare Miasto i plac Litewski. – Zobaczymy instalacje świetlne na latarniach nawiązujące do marki Lublin miasto inspiracji, okolicznościowe standy z motywami świątecznymi, a serce z napisu I Love Lublin zostanie zmienione na choinkę – zdradza Anna Czerwonka z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Stare Miasto udekorują girlandy świetlne i instalacja „Gwiazdozbiór” Jarosława Koziary, która jest charakterystycznym dla Lublina motywem chętnie wykorzystywanym przez mieszkańców i turystów w mediach społecznościowych.

Plac Łokietka udekoruje trzynastometrowa choinka. – Planujemy również tradycyjne wspólne kolędowanie w Szopce Bożonarodzeniowej, która stanie na styku deptaka i placu Litewskiego. Już dziś zachęcamy wszystkich chętnych do zgłoszenia swojego udziału i wystąpienia w szopce. Po rocznej przerwie miasto wznowi także bożonarodzeniowy konkurs plastyczny dla lubelskich przedszkolaków – dodaje Czerwonka.

Zgłosić się do występów w szopce można pod numerem telefonu: 81 466 19 34 lub pod adresem mailowym: marketing@lublin.eu.

Natomiast organizacja świątecznych warsztatów rękodzieła i warsztatów kulinarnych uzależniona jest od rozwoju sytuacji epidemicznej.

W tym roku, ze względu na epidemię nie będzie Wigilii Starego Miasta. – Ze względu na koronawirusa na pewno nie będzie w tym roku Wigilii Starego Miasta. Będzie natomiast msza święta w intencji miasta w Bazylice O. Dominikanów – informuje o. dominikanin Krzysztof Modras, przeor klasztoru O. Dominikanów w Lublinie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments