Będą koncerty, pokazy filmowe i taneczne, a także warsztaty  – mimo pandemii Dzień Kobiet w Lublinie będzie atrakcyjny. Sprawdźcie, co czeka na panie w poniedziałek (8 marca).

Dzień kobiet z Chatką Żaka

Dzień kobiet w Chatce Żaka rozpocznie się o godzinie 9. Wtedy zobaczymy premierę etiudy reportażowej „Siła kobiet” na Facebooku UMCS. Film opowiada o kobietach sukcesu Alma Mater.

O godzinie 13 przed pomnikiem Marii Curie-Skłodowskiej wystąpi Zespół Tańca Ludowego. Następnie ZTL zaprowadzi nas tanecznym krokiem do Chatki Żaka, bo o 13:30 zobaczymy projekcję filmu “Carmen” z 1984 r. opatrzona wstępem Piotra Kotowskiego, kuratora linii Kadr i kierownika kina studyjnego Chatki Żaka.

Od 16:00 do 18:15 trwać będą warsztaty improwizacji tanecznej z Pauliną Zarębską, kuratorką linii Ruch “Kobieta w ruchu” połączone ze spotkaniem z psychologiem Marleną Stradomską. Warsztaty rozwiną świadomość ciała i pomogą otworzyć się na eksplorację własnego “ja” poprzez taniec.

O godzinie 17:30 będzie można wziąć udział w wernisażu wystawy “Kobieta w plakacie filmowym” z kolekcji plakatu Piotra Kotowskiego. Zobaczymy prace najwybitniejszych artystów Polskiej Szkoły Plakatu, których głównymi bohaterkami są kobiety.

O godzinie 18:30 rozpocznie się koncert „Kochaj” Studentów Wydziału Artystycznego pod kierunkiem dr hab. Tomasza Momota i mgr Natalii Wilk, kuratorów linii dźwięk. Wydarzenie rozpocznie 30-minutowa improwizacja teatralna Przemysława Buksińskiego, kuratora linii SŁOWO. W koncercie usłyszmy największe przeboje z repertuaru lubelskiego artysty Piotra Szczepanika, który swoje muzyczne kroki stawiał na scenie ACK UMCS Chatka Żaka. Wydarzenie uświetni występ taneczny Pauliny Zarębskiej.

Kino CSK

Kino CSK wychodzi z propozycją filmów z Madsem Mikkelsenem. Pierwsza proponowana produkcja to „Na rauszu” rozpocznie się o godzinie 18.

Film opowiada o grupie przyjaciół – nauczycieli w szkole średniej, zainspirowanych teorią, że skromna dawka alkoholu w organizmie otwiera umysły na otaczający nas świat. Bilety możecie nabyć w cenie 12 zł i 15 zł na stronie internetowej lub w kasie CSK.

Drugim filmem będą „Jeźdźcy Sprawiedliwości” i rozpoczną się o godzinie 20:30. Markus (Mads Mikkelsen) wraca z misji wojskowej, by zająć się córką Mathilde, po tym, jak jego żona ginie w katastrofie kolejowej. Wszystko wskazuje na zwykły wypadek, do czasu kiedy do jego drzwi puka Otto – ocalały z wypadku matematyk, dziwak. Bilety możecie nabyć w cenie 12 zł i 15 zł na stronie internetowej lub w kasie CSK.

Dla kobiet. Marek Dyjak i Jan Kondrak

W poniedziałek (8 marca) odbędzie się premiera specjalnego koncertu online na dzień kobiet. Marek Dyjak i Jan Kondrak stworzyli projekt „Dla Kobiet”, który jest hołdem dla wszystkich pań. Początek wydarzenia o godzinie 19.

Bilety możecie nabyć w serwisie bilety24. Zakup biletu upoważnia do jednokrotnego odtworzenia koncertu na platformie live.bilety24 od 8 do 22 marca.

Teatr Stary

W poniedziałek (8 marca) Teatr Stary w Lublinie pokaże film „Bądź sobą, czyli nieopowiedziana historia Alice Guy-Blaché” w reżyserii Pameli B. Green. Film możemy zobaczyć o godzinie 15:30 lub 18.

„Bądź sobą, czyli nieopowiedziana historia Alice Guy-Blaché” to dokument z 2018 roku o pierwszej kobiecej filmowce Alice Guy-Blaché, w reżyserii Pameli B. Green. Został pokazany poza konkursem na festiwalu filmowym w Cannes w 2018 roku w kategorii Cannes Classics.

Bilety możecie nabyć w kasie teatru.

Kino Centrum Kultury

W poniedziałek (8 marca) w Kinie Centrum Kultury zobaczymy film “Obiecująca. Młoda. Kobieta”. Projekcja rozpocznie się o godzinie 19.

Film opowiada historię o tym, jak tragiczne wydarzenia przekreśliły przyszłość Cassandry. Młoda kobieta zaczyna szukać więc zemsty na tych, którzy stają jej na drodze.

Bilety do nabycia w kasie CK.

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments