Już 10 kwietnia w Akademii Wincentego Pola odbędzie się Dzień Otwarty. Od godz. 10:00 do godz. 13:00 na ul. Choiny 2 wszyscy zainteresowani będą mogli obejrzeć prezentacje kierunków prowadzonych na uczelni, a także wziąć udział w wielu atrakcjach.

Akademia Wincentego Pola ma bogatą ofertę studiów licencjackich, jak i magisterskich takich jak: fizjoterapia, pielęgniarstwo, położnictwo, kosmetologia, a także wiele innych. To między innymi te kierunki będą szczegółowo prezentowane podczas Dnia Otwartego. Będzie to okazja, by poznać program studiów, porozmawiać z wykładowcami danego kierunku, a także studentami. Na pytania odwiedzających odpowiedzą pracownicy naszego Biura Rekrutacji, członkowie Samorządu Studenckiego, jak i pracownicy AWP zajmujący się programem Erasmus+.

Odwiedzający będą mieli okazją zobaczyć realne zajęcia praktyczne, które odbywają się na kierunku Kosmetologia. Studentki Kosmetologii zaprezentują rozmaite zabiegi pielęgnacyjno-upiększające, np. sonoforezę, manualne oczyszczanie skóry z zastosowaniem wybranych form energii fizycznej, kinesiotaping w podologii oraz wykonanie indywidualnych ortez z masy silikonowej. Będzie też pokaz makijażu biznesowego.

Kolejnym punktem Dnia Otwartego będą pokazy ćwiczeń leczniczych, pokaz urządzeń do leczenia fizykalnego, pokaz masażu leczniczego i drenażu, a także pokaz terapii manualnej, technik specjalnych, np. Kinesiology taping.

Swoje drzwi dla odwiedzających otworzy Centrum Symulacji Medycznej, gdzie będzie można zobaczyć nowoczesne pracownie do ćwiczeń umiejętności pielęgniarskich i położniczych, a także sale symulacji do zabiegów resuscytacyjnych. Każdy będzie mógł wziąć udział m.in. w pokazie samobadania piersi, a także pokazie udzielania pierwszej pomocy i zobaczyć, jak wykorzystywane są zaawansowane symulatory do rozmaitych procedur medycznych.

Odwiedzający zobaczą także pokaz synchronicznego serwisu kelnerskiego, będą mogli dowiedzieć się, jak prawidłowo nakryć do stołu, czy zobaczyć stoisko z recepcją hotelową. Dla fanów motoryzacji zaprezentujemy motocykl turystyczny, a dla wszystkich chętnych konkursy tematyczne i smakowite niespodzianki.

Dla miłośników sportów, i nie tylko, studenci AWP zaprezentują się w pokazach ju-jitsu, kickboxingu, czy rugby. Każdy chętny będzie mógł również spróbować swoich sił w quizach ekonomicznych i quizach sprawdzających znajomość języka angielskiego.

Podczas Dnia Otwartego Akademickie Centrum Terapii i Rozwoju Integralnego zaprasza na warsztaty dogoterapii, jak i pokazy z udziałem psów wykorzystywanych w terapiach z pacjentami.

Dodatkowo, dr Anna Kaczorowska, licencjonowany coach, zaprasza tego dnia na bezpłatną konsultację/rozmowę, psychologiczne wsparcie, w trzech terminach: godz. 10.20-11.00, 11.20-12.00 i 12.00-13.00. Zapisy (do 8 kwietnia) pod numerem telefonu 605 379 446.

fot. Akademia Wincentego Pola

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments