W niedzielę (2 października) odbędzie się kolejny Dzień Otwarty w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie. Okazją do zaproszenia mieszkańców do poznania podopiecznych placówki jest obchodzony na początku października Światowy Dzień Zwierząt. Początek o godzinie 12:00.

– Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia lubelskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Zaplanowany, na okoliczność Światowego Dnia Zwierząt, dzień otwarty będzie do tego doskonałą okazją. Pamiętajmy, że mimo zapewnionej w placówce kompleksowej opieki, schroniskowe zwierzaki prawdziwe szczęście znajdą w domu u boku właściciela – mówi Blanka Rdest-Dudak, dyrektor Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Lublin.

Myślą przewodnią przyświecającą wszystkim działaniom w ramach Dnia Otwartego będzie adopcja psów i kotów. Pracownicy i wolontariusze schroniska będą do dyspozycji gości i odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące zasad odpowiedzialnej adopcji czy opieki nad zwierzętami.

Zainteresowanym adopcją przybliżą także sylwetki konkretnych zwierząt oraz opowiedzą o ich usposobieniu i wymaganiach. W programie wydarzenia przewidziano ponadto prelekcje behawiorysty zwierzęcego oraz funkcjonariuszy Ekopatrolu Straży Miejskiej Miasta Lublin. W ramach Dnia Otwartego zaplanowano także pokazy cyrkowe Fundacji Sztukmistrze, występ zespołu Pawkin oraz liczne atrakcje i niespodzianki dla dzieci.

Aktualnie w prowadzonym przez Miasto Lublin Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt przebywa 365 zwierząt, w tym 181 psów, 84 koty i 100 zwierząt egzotycznych. Każdy, kto zdecyduje się na adopcję psa lub kota, otrzyma podstawowe wyposażenie dla swojego zwierzaka. W ramach wyprawek dla psów przewidziano obrożę, smycz i matę węchową, zaś dla kotów transporter, drapak i zabawkę.

Cały czas trwa również kampania społeczna „Każdy potrzebuje przyjaciela”, przybliżająca pracę schroniska, jego wolontariuszy i zasady odpowiedzialnej adopcji. W ramach akcji powstał utwór i teledysk promujący hasło kampanii „Każdy potrzebuje przyjaciela” oraz filmy, w których autentyczni bohaterowie opowiadają o tym, jak adopcje zwierzaków wpłynęły na ich życie.

Przygotowano również tematyczną wystawę, która prezentowana była w Lublinie i innych miastach naszego regionu, a w przestrzeni miejskiej pojawiły się plakaty oraz chodnikowe graffiti zachęcające do adopcji zwierząt. Relację z realizacji kampanii oraz filmy można obejrzeć na profilu facebookowym „Miasto to też Twój dom”. Kampania powstała w ramach projektu VIII Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublin „Nie wygłupiaj się – adoptuj”.

Fot. Dominika Polonis/archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments