W niedzielę (3 października) o godzinie 12:00 lubelskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt zaprasza na Dzień Otwarty. Wydarzenie będzie okazją do promocji adopcji czworonogów i działalności schroniska. Gościem specjalnym będzie aktorka Katarzyna Bujakiewicz.

– Podopieczni lubelskiego schroniska czekają na nowe domy i nowe przyjaźnie, są oni spragnieni stałej obecności ludzi, spacerów czy zabaw. Dlatego serdecznie zapraszamy do udziału w Dniu Otwartym Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt, który zaplanowano przed obchodami Światowego Dnia Zwierząt. Podczas wydarzenia każda zainteresowana osoba będzie mogła zapoznać się z informacjami o adopcji zwierząt, ich pielęgnacji czy profilaktyce i w rezultacie podjąć odpowiedzialną decyzję – mówi Blanka Rdest-Dudak, zastępca dyrektora Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin.

Myślą przewodnią przyświecającą wszystkim działaniom w ramach Dnia Otwartego będzie adopcja psów i kotów. Podczas wydarzenia odbędzie się prezentacja podopiecznych Schroniska. Uczestnicy Dnia Otwartego będą mogli odwiedzić każde z przebywających w schronisku zwierząt oraz skorzystać z dostępnych konsultacji i porad. W programie wydarzenia przewidziano również prelekcję zoopsychologa Dariusza Ornala zatytułowaną „Wielogatunkowa rodzina”. Będzie ona dotyczyła adaptacji zwierzaka, komunikacji z nim i sposobów na jego prawidłowe funkcjonowanie w nowym miejscu.

Dodatkowo w ramach Dnia Otwartego zaplanowano także konkursy i zabawy dla dzieci oraz koncert „Młodzi muzycy futrzastym przyjaciołom” w wykonaniu uczniów i absolwentów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia imienia Rodziny Wiłkomirskich w Świdniku.

Aktualnie w prowadzonym przez Miasto Lublin Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Metalurgicznej przebywa około 500 zwierząt – psów, kotów oraz zwierząt egzotycznych. Każdy, kto zdecyduje się przygarnąć psa lub kota otrzyma podstawowe wyposażenie dla swojego pupila, między innymi miskę na wodę, miskę na karmę, obrożę, smycz. Zakup przedmiotów sfinansowano ze środków pochodzących z VII edycji  Budżetu Obywatelskiego w ramach projektu „Sterylizacja psów i kotów właścicielskich i Promocja Adopcji Zwierząt”.

4 października obchodzony jest Światowy Dzień Zwierząt ustanowiony w roku 1931 na ekologicznej konwencji we Florencji. W Polsce obchody Dnia Zwierząt odbywają się od 1993 roku.

Fot. Dominika Polonis/Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments