W piątek (29 kwietnia) w godz. 11-12 na placu Łokietka przed Ratuszem odbędą się uroczyste obchody Lubelskiego Dnia Solidarności Międzypokoleniowej. Uczestnicy wydarzenia podkreślą więzi łączące różne pokolenia lublinian, ale także solidarność z obywatelami Ukrainy, których gościmy w Lublinie.

– Dzień Solidarności Międzypokoleniowej ma w tym roku wyjątkowe znaczenie, stając się okazją do wyrażenia nie tylko gestów symbolicznych, ale również do podjęcia jak najbardziej praktycznych i konkretnych działań. Obchody tego święta wpisują się w wydarzenia ostatnich tygodni, które dostarczyły licznych przykładów solidarności – międzyludzkiej, międzynarodowej, międzypokoleniowej. Chcemy zaznaczyć naszą zdecydowaną postawę wobec potrzebujących szerokiego wsparcia obywateli Ukrainy – mówi Monika Lipińska, zastępca prezydenta Lublina ds. społecznych.

Miasto Lublin co roku włącza się w obchody Europejskiego Dnia Solidarności Międzypokoleniowej organizując Lubelski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej. W tym roku spotkanie pod hasłem „Międzypokoleniowy Lublin solidarny z Ukrainą”. Podczas wydarzenia uczestnicy utworzą Most Pokoleń z wykorzystaniem balonów w kolorach białym, czerwonym, niebieskim i żółtym. Część artystyczną uświetnią m.in. występy Chóru Kasjopea, Chóru Zespołu Ośrodków Wsparcia, Zespołu Ludowego Sławiniacy oraz ośmioletniej Anastazji Pustowit, która wykona utwory „Moja Ukraina” i „Ocean łez”.

Europejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej obchodzony jest 29 kwietnia. Święto ustanowione przez Komisję Europejską w roku 2011 ma promować porozumienie międzypokoleniowe wśród mieszkańców naszego kontynentu i podkreślać znaczenie, jakie dla Europy ma tworzenie przyjaznej do życia przestrzeni dla wszystkich grup wiekowych.

Źródło: Buro prasowe UM Lublin

Fot. Miasto Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments