Światowy Dzień Ziemi to międzynarodowe święto, obchodzone od ponad 50 lat. Uniwersyt Marii Curie-Skłodowskiej obchodzić je będzie w piątek (22 kwietnia). Po pandemicznej przerwie znowu będzie można odwiedzić Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS.

Dzień Ziemi na UMCS to cykl warsztatów, pokazów, gier, konkursów i innych wydarzeń, których celem jest szerzenie wiedzy i postaw proekologicznych. Wydarzenia te będą adresowane przede wszystkim do uczniów szkół podstawowych i średnich oraz środowiska akademickiego. Z uwagi na wojnę uczelnia zaprasza przede wszystkich obywateli Ukrainy.

Na gości czeka bogata oferta programowa: 28 różnorodnych warsztatów (np. „Bezzałogowe statki powietrzne UAV i wizualizacja danych geograficznych”, ale też „Żołna – ptasi klejnot Lubelszczyzny”), 10 wykładów prowadzonych przez naukowców i zaproszonych gości, np. słynnych Leśniczych z Baligrodu i pracowników Roztoczańskiego Parku Narodowego, a także laboratoria.

Oprócz tego będzie można również odwiedzić pawilony wystawiennicze patronów wydarzenia, obejrzeć wystawę fotografii, a także uzyskać sadzonkę drzew leśnych przekazaną przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych. Preludium Dnia Ziemi będzie seminarium naukowe, które odbędzie się w czwartek (21 kwietnia) o godzinie 16.00 i będzie poświęcone ochronie przyrody na Roztoczu.

Szczegółowy program dostępny jest na stronie UMCS.pl.

Fot. Dominika Polonis

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments