Dziennikarze, podróżnicy i znani blogerzy. Inspirujące spotkania na UMCS

0
591

Inspirujące prelekcje, fascynujące historie i znani ludzie – w listopadzie i grudniu na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie zaplanowano wyjątkowe spotkania. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Beata Tadla, Mateusz Waligóra i Łukasz Krasoń.

Uczestnicy wydarzeń będą mogli wysłuchać fascynujących historii, dowiedzieć się, jak odnieść sukces, w jaki sposób postępować, by spełnić swoje marzenia, a także podzielić się swoimi własnymi przemyśleniami oraz zapytać specjalistów o rady i wskazówki.

Już w poniedziałek, 4 listopada, o godz. 16.00 w Auli Instytutu Informatyki UMCS (I piętro, ul. Akademicka 9, Lublin) odbędzie się spotkanie rozpoczynające cykl „MEETUP_UMCSxSANTANDER”.

Pierwszym gościem będzie Beata Tadla – dziennikarka telewizyjna i radiowa, trenerka specjalizująca się w szkoleniach z prezentacji, wystąpień publicznych oraz medialnych. Beata Tadla na UMCS wystąpi z przemówieniem poświęconym autoprezentacji, budowaniu własnej marki i konsekwentnemu dążeniu do obranych przez siebie celów.

20 listopada organizatorzy zapraszają na spotkanie z Mateuszem Waligórą, specjalistą od wyczynowych wypraw w najbardziej odludne miejsca planety. Mateusz Waligóra szczególnym upodobaniem darzy pustynie, od Australii po Boliwię. Na koncie ma rowerowy trawers najdłuższego pasma górskiego świata – Andów oraz samotny rowerowy przejazd przez najtrudniejszą drogę wytyczoną na ziemi – Canning Stock Route w Australii Zachodniej. W 2018 roku jako pierwszy człowiek w historii przeszedł samotnie mongolską pustynię Gobi – największą pustynię Azji i drugą po Saharze pustynię świata.

27 listopada pojawi się Łukasz Krasoń – człowiek niekapitulujący przed niczym i przed nikim, dla którego wózek inwalidzki nie jest przeszkodą w realizacji nawet najśmielszych marzeń. Jest autorem licznych publikacji na temat pokonywania własnych ograniczeń oraz odzyskiwania siły w obliczu największych życiowych wyzwań. Występował nie tylko w Polsce, ale również w Stanach Zjednoczonych, Anglii czy Holandii. W roku 2013 zaprojektował i z grupą przyjaciół zrealizował Ogólnopolski Konwój Rowerowy Wstań i Jedź, podczas którego w ciągu 44 dni przemierzył blisko 2500 km na specjalnym rowerze, motywując ludzi do działania.

4 grudnia uczelnię odwiedzi ekipa blogerów i podróżników – Busem przez świat! Karol i Ola Lewandowscy to nie tylko doskonali podróżnicy, ale także autorzy filmów i książek podróżniczych. Odwiedzili ponad 60 państw na 5 kontynentach i charakterystycznymi kolorowymi busami przejechali ponad 500 tysięcy kilometrów. Zostali nagrodzeni tytułami Blog Roku 2014, Twórca Wideo Roku 2015, Traveler National Geographic 2018 i Bloger Roku 2019. W ramach spotkania ze studentami przedstawią prezentację poświęconą ich najnowszej podróży najbardziej kultową drogą Ameryki – Drogą 66.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments