Wyjdą z katedry w sobotę (21 grudnia) i przejdą ulicami Lublina, wokół Zalewu Zemborzyckiego i powrócą na Stare Miasto do Bazyliki oo. Dominikanów. Ekstremalna Droga Krzyżowa do Betlejem wyruszy około godziny 20.

Zanim mieszkańcy wyjdą na ulice o godzinie 19 w katedrze odprawiona zostanie msza święta. Droga Krzyżowa do Betlejem będzie miała charakter Ekstremalnej Drogi Krzyżowej organizowanej co roku przed świętami Wielkanocnymi.

Trasa będzie liczyła 29 kilometrów i jest oznaczona kolorem niebieskim. Wierni przejdą ulicami: Kościół pw. Nawrócenia św. Pawła przy ul. Bernardyńskiej – Seminarium – Bulwar Zalewskiego (ścieżka rowerowa) – Krochmalna kościół pw. Św. Teresy – ścieżka nad Bystrzycą – Kościół pw. Św. Jana Pawła II – ul. Żeglarska – szlak żółty i Droga św. Jakuba – wał nad zalewem – Zemborzyce kościół pw. Św. Marcina – ścieżka rowerowa w kierunku Lublina – ścieżka nad Bystrzycą – Dolna Panny Marii – Krakowskie Przedmieście – Bazylika OO. Dominikanów na ul. Złotej.

Organizatorzy zaznaczają, że w czasie Ekstremalnej Drogi do Betlejem obowiązują takie same zasady co w czasie EDK. Każdy z uczestników idzie w grupie lub samotnie, ale ważne, by iść w ciszy.

Fot. Dominika Polonis/Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments