Etui na Xiaomi 12 – czy ochroni telefon przed uszkodzeniami mechanicznymi?

0
62
Profesjonalne etui ochronne do Xiaomi 12

Używanie etui na telefon jako dodatkowej warstwy zabezpieczającej to zawsze rozsądny pomysł. I nie musi na tym ucierpieć design naszego smartfona, co dla wielu osób jest równie istotne jak ochrona urządzenia. W co konkretnie zaopatrzyć się w przypadku posiadania Xiaomi 12 i czy dobrej jakości case ochroni telefon przed uszkodzeniami mechanicznymi?

Zakup akcesoriów ochronnych zamiast potencjalnej naprawy telefonu

Smartfony to delikatne urządzenia i uszkodzić je da się nadzwyczajnie łatwo i pechowo – trudno się z tym nie zgodzić. Konsekwencje pechowego upadku telefonu czy przypadkowego jego zarysowania mogą wygenerować spore koszty, znacznie przewyższające kwotę wydaną na profilaktykę. Kryje się za nią zakup akcesoriów ochronnych, spośród których warto zainteresować się etui na telefony Xiaomi zapewniające użytkownikowi ochronę i większy spokój.

Profesjonalne etui ochronne do Xiaomi 12

W poszukiwaniu oryginalnego etui do Xiaomi 12

Jak wyszukać odpowiednie dla nas etui? Zacząć powinniśmy od upewnienia się, że dany produkt jest przeznaczony stricte do naszego modelu smartfona. Zwróćmy ponadto uwagę, czy interesujące nas etui przeszło szereg testów potwierdzających jego wytrzymałość i odporność. Nie zapominajmy też, że etui nie może ograniczać funkcjonalności telefonu. Jeśli szukamy etui do Xiaomi 12 – sprawdźmy, co oferuje rodzimy producent 3MK.

Czy etui na Xiaomi 12 ochroni jego obudowę?

Zdecydowanie tak, a świadczy o tym chociażby wzorowo zaliczony test Absorber, polegający na dwudziestokilkukrotnym upadku telefonu z wysokości 125 cm lub 175 cm w przypadku etui pancernego. Inną istotną cechą przemawiającą za tym są wzmocnione narożniki, które wspomagają amortyzację i chronią ramkę telefonu przed wygięciem.

Wspomnieć należy też o podwyższanych krawędziach wokół obiektywów, dzięki czemu soczewki nie dotykają bezpośrednio powierzchni i są odpowiednio chronione przed stłuczeniem.

Etui 3mk Matt Case Blueberry dla Xiaomi 12

Oprócz ochrony telefonu także dbałość o zdrowie i środowisko

Wybierając szkło hartowane, warto sprawdzić również to, czy producent przywiązuje wagę do troski o nasze zdrowie i planetę w postaci oferowania atestowanych i certyfikowanych towarów. Atest Państwowego Zakładu Higieny i certyfikat RoHS, którymi objęte są produkty 3mk gwarantują, że są one bezpieczne dla zdrowia, wolne od szkodliwych substancji i metali ciężkich, a dzięki temu przyjazne dla planety.

Ochrona telefonu przy zachowaniu jego funkcjonalności

Solidne etui nie może w żaden sposób ograniczać funkcjonalności i wpływać negatywnie na komfort korzystania z urządzenia. Niezbędne więc jest zabezpieczenie wszystkich przycisków przy jednoczesnym pełnym do nich dostępie i zachowaniu ich czułości.

Ponadto case powinien mieć wycięcia na wszystkie niezbędne gniazda telefonu oraz nie zakłócać działania ładowania indukcyjnego i innych bezprzewodowych funkcji. Wszak o to chodzi, żeby etui nigdy nie musiało być ściągane. Dobrze też, żeby było kompatybilne z innymi dodatkami ochronnymi – foliami i szkłami hartowanymi.

Komfort i design w pełni zachowane

Żeby etui nie było nigdy zdejmowane, nie może ono przeszkadzać w codziennym użytkowaniu telefonu. Materiał o grubości 1,2 lub 1,5 mm sprawia, że z jednej strony powłoka etui przylega do obudowy i zapobiega wypadnięciu telefonu z ręki, a z drugiej – łatwo będzie się przyzwyczaić do urządzenia z dodatkową warstwą.

Dodatkowo takie cienkie etui nie będzie zbytnio zaburzać designu urządzenia, a możliwość wyboru etui Matt Case w wersji kolorystycznej sprawi, że obudowa naszego Xiaomi 12 będzie wyglądać po prostu świetnie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments