Festiwal Scena w Budowie. Spektakl Himalaje w CSK

0
462

To pierwsza taka teatralna opowieść o Jerzym Kukuczce, polskim taterniku i alpiniście. Spektakl „Himalaje” zobaczymy we wtorek (12 marca) w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie w ramach Festiwalu Scenografii i Kostiumów „Scena w Budowie”.

Jerzy Kukuczka to polski taternik, alpinista i himalaista. Jako drugi człowiek zdobył Koronę Himalajów i Karakorum – wszystkie czternaście głównych szczytów o wysokości ponad ośmiu tysięcy metrów. Kukuczka jest uznany za jednego z najwybitniejszych himalaistów w Polsce. Spektakl ma na celu przede wszystkim przedstawić postać wybitnego himalaisty i opowiedzieć o jego podróżach.

Reżyserem spektaklu jest Robert Talarczyk. Za tekst odpowiada między innymi Dariusz Kortko i Marcin Pietraszewski. To również autorzy biografii, książki o słynnym taterniku. Za scenografię i kostiumy odpowiada Katarzyna Borkowska. Bilety w cenie 40 i 60 złotych.

Po spektaklu odbędzie się spotkanie z twórcami spektaklu „Himalaje” Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego. Poprowadzi je prof. Irina Lappo. Start o godzinie 21 w Małej Kieszeni Sceny.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments