Wizja różnic klasowych według Michela Franco oraz dokument o norweskim zespole A-ha. Te i wiele innych propozycji filmowych zobaczymy w październiku w Kinie Centrum Kultury. Sprawdźcie, na co warto się wybrać.

Premierowy „Nowy porządek” to z kolei wbijająca w fotel mieszanka thrillera i dramatu roztaczająca szokującą wizję najbliższej przyszłości. Reżyser – Michel Franco, odbierając weneckie laury, mówił, że pisał scenariusz sześć lat wcześniej, myśląc o dystopii, a efekt aktualności bardzo go zaskoczył.

Na ekranie pojawi się także film dokumentalny „Notturno”. To próba pokazania walki o przetrwanie osób uwięzionych na Bliskim Wschodzie, gdzie toczy się wojna. Muzykę Chopina w wersji elektro, palenie czarownic na stosie i stroboskopowe światło zobaczymy w kontrowersyjnej „Lux Aeterna” Gaspara Noé.

Przed nami także historia jednego z najbardziej znanych muzycznych zespołów z Norwegii. „A-ha: The Movie” w szczegółowy sposób portretuje wyzwania twórcze oraz relacje pomiędzy trzema silnymi osobowościami.

Wśród pozostałych propozycji Kina CK znajdziemy też seanse z cyklu Benshi. Tym razem będzie to film noir z lat 40. XX wieku – „Sokół maltański”, ale też nowe produkcje, takie jak: „Birdman” i „Metamorfoza ptaków”. Z kolei w ramach LFF cały rok zobaczymy krótkie metraże zebrane pod wspólnym tytułem „Eksperyment? To da się oglądać!”.

Bilety możecie nabyć w kasie CK.

Repertuar

Piątek (15 października), godz. 16:00 – Nowy porządek

Piątek (15 października), godz. 20:30 – Notturno

Wtorek (19 października), godz. 18:00 – Birdman

Piątek (22 października), godz. 17:00 – Lux Aeterna

Piątek (22 października), godz. 18:15 – A-ha: The Movies

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments