Finał akcji ProcentujeMY. Warsztaty i animacje dla dzieci w Lublinie

0
69

W sobotę (2 kwietnia) przestrzenie SKENDE zmienią się w miejsce spotkań mieszkańców z organizacjami społecznymi. Wszystko w ramach finału akcji ProcentujeMY – 1% zostawiam
w Lublinie, organizowanej wspólnie z IKEA we współpracy z Urzędem Miasta Lublin.

W tym dniu będzie można poznać organizacje pozarządowe, które odwiedzą Centrum i skorzystać z przygotowanych atrakcji. Będą to m.in.: warsztaty i animacje dla dzieci, stoiska z rękodziełem, fotobudka. W Centrum pojawią się także czworonożni przyjaciele, którzy szukają nowego domu.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę w godzinach od 9:00 do 21:00. Organizacje, biorące udział w projekcie ProcentujeMY, będą mogły zaprezentować się mieszkańcom. W tym czasie będzie można odwiedzić stoiska promocyjne, które pojawią się na pasażu Skende, ale także porozmawiać z przedstawicielami fundacji i stowarzyszeń i poznać realizowane przez nich przedsięwzięcia. Wszystko po to, aby lublinianie wsparli ich działalność i przekazali im swój 1% podatku.

– Finał naszej akcji to doskonała okazja, aby poznać organizacje, które działają w Lublinie. Dziś, kiedy wszyscy mierzymy się z zupełnie inną rzeczywistością, jeszcze bardziej doceniamy ich rolę i zaangażowanie w pomoc na rzecz potrzebujących osób – mówi Jacek Garbaczewski, dyrektor Skende Shopping.

W tegorocznej edycji akcji bierze aż 35 organizacji lokalnych. W ramach prowadzonych działań organizatorzy przeprowadzają kampanie promującą uczestników. Dodatkowo, odbędą się także bezpłatne warsztaty dla NGOs, które rozwiną kompetencje organizacji, dotyczące prowadzenia profili w mediach społecznościowych oraz samodzielnego projektowania prostych projektów graficznych.

Projekt ProcentujeMY – 1 % zostawiam w Lublinie ma na celu zwiększenie zaangażowania mieszkańców miasta do oddawania swojego 1% podatku na lokalne organizacje oraz propagowanie wiedzy na temat ważnej roli, jaką pełnią NGOs w mieście. To także działania, które wyposażają organizacje w niezbędną wiedzę i umiejętności potrzebne do prowadzenia skutecznej działalności. To już czwarta edycja kampanii. Projekt realizowany jest pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments