W piątek (24 lipca) o godzinie 21 na zobaczymy pierwszy w tym sezonie pokaz fontann na placu Litewskim. Będzie to premiera nowego multimedialnego widowiska pt. „Legenda o Czarciej Łapie”. To 9-minutowa prezentacja nawiązująca do najsłynniejszej lubelskiej legendy o powstaniu odcisku czartowskiej dłoni na stole w Trybunale Koronnym.

Po raz kolejny do projektu multimedialnego miasto zaprosiło znanych artystów. Są wśród nich lubelscy twórcy: Łukasz Witt-Michałowski, odpowiedzialny za scenariusz i reżyserię pokazu oraz Piotr Bańka, autor muzyki i udźwiękowienia. Chociaż jest to już kolejna projekcja multimedialna, to tym razem strona techniczna pokazu została skoncentrowana na uwypukleniu możliwości efektów laserowych i właśnie w oparciu o ten aspekt powstawał scenariusz.

W najbliższy piątek i sobotę, oprócz premierowych pokazów „Legendy o Czarciej Łapie”, na placu Litewskim będzie można obejrzeć jeszcze dwa widowiska. „Anioły Lubelskie” z 2018 roku to 12-minutowa prezentacja multimedialna zainspirowana wnętrzem Kaplicy Trójcy Świętej znajdującej się na Zamku Lubelskim, a 20-minutowy „Sen o Mieście” jest opowieścią o kluczowych epizodach z historii Lublina.

Program najbliższych pokazów

Piątek (24 lipca), godz. 21.00 – Legenda o Czarciej Łapie + Anioły Lubelskie,

Sobota (25 lipca), godz. 21.00 – Legenda o Czarciej Łapie + Sen o mieście.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments