Na uruchomienie fontanny na placu Litewskim mieszkańcy będą musieli jeszcze trochę poczekać. Mimo że we wtorek (30 marca) była ona czyszczona, myta i przygotowywana do sezonu, panujące obostrzenia nie dają zgody na jej uruchomienie.

– Na placu Litewskim miały miejsce prace techniczne przygotowujące fontanny po przerwie zimowej do użytkowania, między innymi czyszczenie dysz i sprawdzanie instalacji fontann linearnych zlokalizowanych wzdłuż budynku poczty – wyjaśnia Monika Głazik z biura prasowego lubelskiego Ratusza.

Zgodnie z umową, termin uruchomienia fontann przypadał na 1 kwietnia, jednak w związku z obowiązującymi obostrzeniami ulegnie on przesunięciu. – Ostateczny termin uruchomienia fontann w tym roku, podobnie jak w ubiegłym, będzie zależał od ogłoszonych zasad bezpieczeństwa w stanie epidemii – dodaje.

Przypominamy, że w zeszłym roku ze względu na panujące obostrzenia fontanna została uruchomiona dopiero pod koniec czerwca. Pierwsze pokazy multimedialne odbyły się jeszcze później, bo w połowie wakacji. Trwały do końca września.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments