Forma. Kolor. Kostium. Wyjątkowa wystawa w CSK

0
395

Forma. Kolor. Kostium – to tytuł wyjątkowej wystawy Zofii de Ines, której wernisaż odbędzie się w niedzielę (16 lutego) w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Początek wydarzenia o godzinie 18.

Zofia de Ines to polska scenografka teatralna, operowa, filmowa i baletowa, a także kostiumografka. Debiutowała w 1975 roku przygotowując kostiumy do „Białego małżeństwa” Tadeusza Różewicza – w reżyserii Kazimierza Brauna we wrocławskim Teatrze Współczesnym. Przez wiele lat współpracowała także z twórcą polskiego teatru pantomimy Henrykiem Tomaszewskim, z którym zrobiła między innymi „Rycerzy króla Artura”, „Syna marnotrawnego”, „Sen nocy letniej” a także „Orfeusza i Eurydykę” Christopha Glucka.

Artystka do Lublina przyjedzie z wystawą, na której zostaną zaprezentowane prace pochodzące ze zbiorów teatralnych znajdujących się na terenie całej Polski. Wystawa ukaże bogatą twórczość Ines, dla której forma i kolor stanowią wiodący motyw w tworzeniu prac. Te elementy, połączone z kostiumem stanowią dla niej inspiracje przy tworzeniu aranżacji ekspozycji.

Aranżację będą tworzyć szkice projektów zrealizowanych przez Zofie de Ines oraz projekcje multimedialne. Szeroki wachlarz stylów, którym posługuje się artystka to kostiumy współczesne oraz te, zawierające w swojej formie futurystyczne akcenty.

Wydarzenie wpisuje się w IV edycję Festiwalu Scenografii i Kostiumów „Scena w Budowie”. Wystawa gościć będzie w CSK do niedzieli (22 marca).

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments