Między innymi parki, ogrody, ale i muzea można zwiedzić podczas niedzielnego spaceru po Lublinie. Polecamy kilka miejsc, które na pewno przypadną wam do gustu.

Park Ludowy

Dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców cieszy się Park Ludowy. To dobre miejsce nie tylko na wiosenny rodzinny spacer, ale też na wyjście z psem, bo w parku znajdują się między innymi liczne wybiegi dla psów. Dla najmłodszych są dostępne place zabaw i instrumenty do grania, a dla fanów sportu rowerowy bike park.

Ogród Saski

Ogród Saski, który znajduje się w centrum Lublina, to jedno z ulubionych miejsc lublinian. Na terenie parku znajdziecie liczne ławki, place zabaw dla dzieci. Jest też muszla koncertowa, gdzie latem odbywają się wydarzenia kulturalne. To również dobre miejsce dla biegaczy.

Stare Miasto i lubelski deptak

Spacer po Starym Mieście lub lubelskim deptaku? Dlaczego nie! To jedne z najbardziej popularnych miejsc w Lublinie. Spacerując można podziwiać urokliwe kamienice, ale także zabytkowe budowle jak Brama Krakowska czy Wieża Trynitarska. Stare Miasto jest również pełne ciekawych zaułków, które doceni niejeden pasjonat fotografii. Ze Starego Miasta możemy przespacerować się deptakiem na plac Litewski.

Muzeum Wsi Lubelskiej

Kucyki, kozy, krowy, koguty i gęsi – takie zwierzęta możecie zobaczyć w lubelskim skansenie. Zwiedzić można również dawne chałupy i zagrody. To również ciekawe miejsce na sesje zdjęciową. Bilety dostaniecie w cenie 12 zł (bilet normalny) i 6 zł (bilet ulgowy). Muzeum zostało podzielone na siedem sektorów: Wyżyna Lubelska, Roztocze, Powiśle Lubelskie, Podlasie, Nadbuże oraz sektor dworski i miasteczkowy.

Park Zawilcowa

Park Zawilcowa jest otwarty od 2018 roku. Podzielony został na dwie części. W pierwszej, tej dolnej swój raj odnajdą najmłodsi mieszkańcy, bo to właśnie dla nich przygotowano między innymi ogród sensoryczny. Jego głównym zadaniem jest edukacja dzieci, bo oddziałuje on na zmysły. W parku górnym wydzielone jest wiele ścieżek spacerowych. Znajduje się tam również zegar słoneczny i plac fitness.

Zalew Zemborzycki

Zalew Zemborzycki przypadnie do gustu przede wszystkim tym aktywnym mieszkańcom. Zalew jest pełen ścieżek do biegania, do jazdy na rowerze, rolkach czy wrotkach. To także dobre miejsce na spacery wśród zieleni. Dodatkowo wybierając się na spacer w niedzielę przy tamie o godzinie 12 można spotkać kąpiących się morsów.

Wąwóz Rury

Wąwóz na osiedlu LSM to kolejne miejsce, po którym warto się przespacerować. To również dobre miejsce dla najmłodszych, bo w wąwozie znajduje się kilka placów zabaw.

Fot. Joanna Jarosz/ Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments