Kayah i Viki Gabor będą gośćmi charytatywnego koncertu pod hasłem „Słyszę Cię”. Imprezę zaplanowano na 7 października w Teatrze Muzycznym w Lublinie, a dary zbierane w tym roku zostaną przekazane dla I Kliniki Psychiatrii, Psychoterapii i Wczesnej Interwencji SPSK nr 1 w Lublinie.

Oprócz artystek na scenie wystąpią aktorzy i orkiestra Teatru Medycznego w Lublinie.

– Cieszę się, że znaleźli się ludzie dobrej woli i nie zamykają oczu na potrzeby, które dotyczą dzieci i młodzieży z naszego szpitala. W tej chwili to, jak pracujemy z młodzieżą przekracza nasze możliwości osobowe i finansowe. Na ogół ich hospitalizacja trwa tygodnie lub miesiące – mówi dr n. med. Agata Makarewicz z SPSK nr 1 w Lublinie. – Oprócz tego otworzyliśmy w tym roku oddział dzienny. Dzieci przychodzą na kilka godzin w ciągu dnia i otrzymują u nas pomoc terapeutyczną. Staramy się zapewnić im jak najlepsze warunki, ale wciąż brakuje nam doposażenie tego obiektu, chociażby przedmiotów, które pozwolą zorganizować im czas – dodaje.

Wydarzeniem towarzyszącym koncertu odbędzie się prelekcja dr n. med. Agaty Makarewicz z Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie na temat psychiatrii dziecięcej. – Fundusze, które oferuje NFZ nie są niestety wystarczające. Mamy nieustannie kolejkę oczekujących dzieci do przyjęcia. Przyjeżdżają z całej Polski po to, aby pomóc im wrócić do normalnego funkcjonowania – podsumowuje dr Makarewicz.

Wejściówki na koncert można uzyskać w zamian za dary (gry planszowe, zabawki itp.) w Teatrze Muzycznym w Lublinie. W celu ich rezerwacji można się skontaktować z sekretariatem pod adresem mailowym: sekretariat@teatrmuzyczny.eu bądź telefonicznie pod numerem: 81 532 76 13.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments