Na niedzielę (17 maja) zaplanowano pierwszą w Puławach Giełdę Staroci. Również od tego dnia wydarzenie będzie odbywać się cyklicznie, w każdą trzecią niedzielę miesiąca i gościć będzie na targowisku miejskim obok Tesco i Leroy Merlina. Początek giełdy o godzinie 7.

W Puławach wydarzenie odbędzie się po raz pierwszy i potrwa do godziny 15. Każdy chętny będzie mógł nabyć stare monety, krzesła, płyty, meble, a także porcelanę i szklane figurki.

Wydarzenie odbędzie się zgodnie z wytycznymi sanitarnymi. Każdy z wystawców ma obowiązek posiadać płyn do dezynfekcji oraz rękawiczki.

Co z Lubelską Giełdą Staroci?

Najprawdopodobniej Targi Staroci w Lublinie odbędą się w ostatnią niedzielę miesiąca, która przypada na 31 maja. Jeśli wszystko się potwierdzi, kolekcjonerzy tradycyjnie zagoszczą na placu Zamkowym, a giełda rozpocznie się o godzinie 6.30.

– Myślę, że w maju Giełda się odbędzie. Na pewno z obostrzeniami w związku z obecną sytuacją, ale staramy się zrobić tak, żeby odbyła się na takich zasadach, na jakich obecnie może – podkreśla Elżbieta Kowalczyk, prezes stowarzyszenia i organizator Lubelskiej Giełdy Staroci. I dodaje: Więcej będzie wiadomo jeszcze w tym tygodniu.

Fot. Dominika Polonis/Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments