W wekeend (18 i 19 sierpnia) w Nałęczowie odbędą się dwa koncerty wybitnej wokalistki Grażyny Łobaszewskiej. W sobotę usłyszymy ją w nałęczowskiej synagodze. Start koncertu o godzinie 20. Natomiast w niedzielę o godz. 15.30 wystąpi w sali widowiskowej Nałęczowskiego Ośrodka Kultury.

Podczas jubileuszowego koncertu nie zabraknie największych hitów. Usłyszymy między innymi: „Czas nas uczy pogody”, “Brzydcy” czy chociażby “Gdybyś”. Łobaszewska wykona też utwory Czesława Niemena z płyty „Dziwny jest….” poświęconej jego pamięci. Będą również kompozycje, które pojawiły się na najnowszym albumie artystki „Sklejam Się!”. A wszystko w zupełnie nowych, nietuzinkowych aranżacjach energetycznego zespołu Ajagore, z którym wokalistka pojawi się na scenie w Nałęczowie.

Bilety w cenie 35 złotych.

Grażyna Łobaszewska

To artystka z naprawdę bogatym dorobkiem artystycznym. Swoją karierę rozpoczęła w 1975 roku od współpracy z grupą S-26 Andrzeja Ellmanna. W dalszych latach, związała się z zespołem Ergo Band. Wraz z nim koncertowała w kraju oraz w NRD, RFN, Czechosłowacji i na Węgrzech. Na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu wystąpiła po raz pierwszy w 1974. 2 grudnia 2012 podczas gali wręczenia Złotych Mikrofonów otrzymała Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Fot. Materiały organizatora

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments