Gwiazdy Sportu w Niepodległej. Wyjątkowa wystawa na Arenie Lublin

0
522

To oni prawie 100 lat temu reprezentowali Polskę w sportowych rywalizacjach, zdobywali mistrzostwa, przywozili do kraju medale. Teraz doczekali się własnej wystawy chwały. W czwartek, 11 października, na Arenie Lublin odbędzie się wernisaż wystawy „Gwiazdy Sportu w Niepodległej. Wybitni sportowcy II RP”.

O godzinie 18 we foyer stadionu Arena Lublin odbędzie się wernisaż organizowanej przez Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, Miasto Lublin oraz Centrum Historii Sportu w Lublinie wystawy, której tematem przewodnim będą wyjątkowe postaci ze świata polskiego sportu.

Znajdą się wśród nich m.in. znakomity polski narciarz Stanisław Marusarz oraz lekkoatletka i zdobywczyni pierwszego złotego medalu olimpijskiego dla Polski Halina Konopacka. Nie zabraknie też postaci związanych z Lubelszczyzną, np. piłkarza Władysława Króla, czy pierwszego polskiego mistrza klasy międzynarodowej w chodzie sportowym Teodora Bieregowoja-Bieregowskiego.

Podczas wernisażu pojawi się również Lubelskie Towarzystwo Retro Cyklistów wraz z pasującymi do okazji atrybutami: unikalnymi, blisko stuletnimi rowerami, których produkcji podjął się inż. Władysław Świątecki w manufakturze przy ul. Lubartowskiej.

Sportowe stylizacje z tamtych czasów zademonstrują Retro Dziewczyny, grupa związanych z Lublinem pań pasjonujących się modą pierwszej połowy XX wieku.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny. Pozostanie ona w Centrum Historii Sportu do 19 października.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments