Lublin stanie się plenerem hollywoodzkiej produkcji. Film „The Real Pain”, w reżyserii Jesse Eisenberga będzie kręcony w przestrzeni naszego miasta za kilka tygodni. Obecnie rozpoczyna się nabór osób, chcących wystąpić w roli statystów.

– Niezwykle cieszę się, że perspektywa kolejnej znakomitej produkcji filmowej kręconej w Lublinie, staje się coraz bliższa. Amerykański film „The Real Pain”, który powstanie w naszym mieście, będzie niezwykłą okazją, by zaprezentować filmowy potencjał Lublina w kinie światowego formatu. Podjęta współpraca potwierdza pozycję Lublina jako miasta filmowego, docenianego ze względu na dostępność i różnorodność plenerów, ale też oferującego skuteczne i atrakcyjne wsparcie dla ekip filmowych – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępczyni prezydenta Lublina ds. kultury, sportu i partycypacji.

Reżyser, scenarzysta i odtwórca jednej z głównych ról Jesse Eisenberg, to światowej sławy aktor znany między innymi z ról w filmach Woody’ego Alena: „To Rome with Love” i „Cafe Society”. Przełomem w jego karierze był udział w filmie Davida Finchera „The Social Network”, w którym wcielił się w postać Marka Zuckerberga założyciela portalu społecznościowego Facebook. Wysoko oceniona rola przyniosła nominacje do Oscara w kategorii najlepszy aktor pierwszoplanowy, Złotego Globu i Nagrody Brytyjskiej Akademii Filmowej (BAFTA). Jest również reżyserem filmu „When You Finish Saving the World” oraz sztuk teatralnych „Asuncion”, „The Revisionist” i „The Spoils”.

Film fabularny pod tytułem „The Real Pain” to historia, która koncentruje się na napiętych relacjach między kuzynami – Benjim (w tej roli Kieran Culkin, znany z roli Romana Roya w serialu „Sukcesja”) i Davidem (w tej roli Jesse Eisenberg). Ma strukturę filmu drogi, zaczynającego się w Nowym Yorku i Warszawie, a kończącego w Krasnymstawie. Po drodze bohaterzy odwiedzają niektóre z ważnych polskich obiektów kulturalnych i historycznych, w większości zlokalizowanych w Lublinie. Obraz będzie realizowany w języku angielskim. Szeroką widownię zyska dzięki międzynarodowej dystrybucji w kinach, pokazach na światowych festiwalach filmowych i publikacji na platformach streamingowych.

Współproducentem ze strony polskiej jest firma filmowa Extreme EmoDons Ewy Puszczyńskiej z Łodzi znana z realizacji takich filmów jak: „Inland Empire” Davida Lyncha, „Ida” i „Zimna Wojna” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego, „Quo Vadis Aida” Jasmily Zbanic i „Zabij to i wyjedź z tego miasta” Mariusza Wilczyńskiego.

Trwa nabór statystów, w którym przyjmowane są osoby dorosłe i dzieci w każdym wieku. Aby zgłosić swoją kandydaturę wystarczy na adres film@sceneria.com.pl wysłać mail z tytułem BAZA, zawierający m.in. imię, nazwisko, wiek oraz fotografię twarzy i sylwetki.

To kolejny projekt Lubelskiego Funduszu Filmowego, dzięki któremu w naszym mieście pracują filmowcy z Ameryki Północnej. Wiosną ubiegłego roku na Starym Mieście mieszkańcy i turyści obserwowali scenografię z czasów II wojny światowej i powstawanie dramatycznych scen do filmu polsko-kanadyjskiego „Przysięga Ireny” w reżyserii Louise Archambault.To prawdziwa historia Ireny Gut Opdyke, Polki, odznaczonej w 1982 r. medalem „Sprawiedliwy wśród Narodów Świata”. Scenariusz napisał Dan Gordon, autor oskarowego „Rain man’a”. W rolach głównych zagrali Sophie Nelise, kanadyjska wschodząca gwiazda młodego pokolenia oraz Dougray Scott, gwiazda światowego formatu. Premiera tego obrazu już jesienią tego roku.

Źródło: Miasto Lublin

Fot. Miasto Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments