Od soboty (6 czerwca) możemy uczestniczyć w spektaklach i wydarzeniach, jakie oferują instytucje kultury w Lublinie. Według nowych przepisów, tylko 50 proc. dostępnych miejsc może być zajęta. Sprawdziliśmy, ile osób może uczestniczyć w wydarzeniach w lubelskich teatrach, filharmonii oraz CSK.

Teatr Muzyczny w Lublinie

W Teatrze Muzycznym podczas jednego spektaklu może przebywać 160 osób.

Centrum Spotkania Kultur

W Centrum Spotkania Kultur na sali operowej będzie mogło jednocześnie przebywać do 300 osób, w Klubie Muzycznym do 90 osób, natomiast w Kinie CSK do 50 osób jednocześnie.

Teatr im. H. Christiana Andersena w Lublinie

W Teatrze Andersena może przebywać jednocześnie 90 osób.

Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie

– Obecnie teatr przygotowuje się, aby w reżimie sanitarnym rozpocząć próby. Planujemy tylko jeden spektakl 28 czerwca, premierę „Nad Niemnem”. Premiera prasowa odbędzie się w nowym sezonie artystycznym, gdyż od 1 lipca w teatrze jest przerwa urlopowa. Stosując się do wytycznych, prawdopodobne miejsc dostępnych będzie około 70-75. Obecnie trwają prace związane z pomiarami widowni i wyznaczaniem miejsc dostępnych dla publiczności – wyjaśnia Dorota Ignatjew, dyrektor Teatru Osterwy w Lublinie.

Filharmonia Lubelska

W Filharmonii Lubelskiej jest 554 miejsc, więc zgodnie z rozporządzeniem będzie mogło przebywać w niej maksymalnie 277 osób.

Teatr Stary w Lublinie

Nie wiemy na razie, ile osób będzie mogło przebywać w Teatrze Starym. Pracownicy instytucji, ze względu na oryginalny układ sali wystąpili z prośbą o wytyczne do Lubelskiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments