W sobotę (25 lipca) przed pałacem w Kozłówce zobaczymy spektakl poświęcony Róży Zamoyskiej, przygotowany przez Fundację Banina. Widowisko plenerowe, zatytułowane „Willa Rózin”, wystawione zostanie o godzinie 20:30, na dziedzińcu Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.

„Willa Rózin” to opowieść o Róży Zamoyskiej, żonie XVI, ostatniego ordynata na Zamościu, Jana Zamoyskiego, kobiecie niezwykłej i niezmiernie ważnej dla historii regionu. Główną osią scenariusza jest pomoc niesiona przez nią dzieciom z obozu przejściowego w Zwierzyńcu w czasie II wojny światowej. Przedstawienie przypomina o wydarzeniach tamtego okresu, ale także przybliża losy uratowanych osób. Pokazuje historię Polski poprzez historię małych ojczyzn.

W spektaklu, poza aktorami, bierze udział młodzież, w tym z Domu Dziecka nr 2 w Zwierzyńcu. Przedstawienie organizowane jest w ramach muzealnego wydarzenia „Imieniny Hrabiny”, przywołującego lipcowe solenizantki o imionach Róża, Aniela i Anna, odgrywające znaczącą rolę w dziejach rodu Zamoyskich.

Bilety w cenie 8 zł należy rezerwować mailowo pod adresem: wydarzenia@muzeumzamoyskich.pl. Ilość miejsc jest ograniczona. Uczestnicy zobowiązani są do wypełnienia i przyniesienia ze sobą na spektakl oświadczenia dotyczącego stanu epidemiologicznego.

Fot. Materiały organizatorów

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments