Ja Kaspar. Teatroterapia Lubelska zaprasza na plenerowy spektakl

0
183

Teatroterapia Lubelska zaprasza na spektakl „Ja Kaspar”, który zobaczymy na placu Teatralnym przed CSK w piątek (8 lipca) o godzinie 20:00. Widowisko zaprezentują niepełnosprawni aktorzy.

Sztuka ukazująca proces stwarzania człowieka i równocześnie pozbawienia go wolności przez język jest jedną z najwybitniejszych sztuk – czy też anty-sztuk austriackiego dramatopisarza, która nie pokazuje, jak jest naprawdę czy było naprawdę z Kasparem Hauserem, ale co jest możliwe z kimś.

W spektaklu Kasparem Hauserem weźmie udział 25 niepełnosprawnych identyfikujących się przez własne życie z losem postaci z legendy XIX wieku. W spektaklu uruchamiany jest proces adaptacyjny jednostki, której punktem początkowym jest: możliwość a punktem wyjściowym: konieczność.

Reżyser spektaklu „Ja Kaspar” odnosi się do wzbudzającej zainteresowanie do dziś, legendarnej postaci Kaspara Hausera – człowieka o nieustalonej tożsamości, który 26 maja 1828 roku, pojawił się w tajemniczych okolicznościach na ulicach Norymbergii, i którego okrzyknięto „sierotą Europy”.

Spektakl inspirowany jest sztuką Petera Handkiego „Kaspar Hauser” z 1967 roku i filmem Wernera Herzoga „Zagadka Kaspara Hausera” z 1974 roku. Adaptacja i reżyseria została przygotowana przez Łukasza Witt-Michałowskiego. Za scenografię i kostiumy odpowiada Maria Pietrusza-Budzyńska.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments