Kiedy w sklepach świąteczne mikołaje zalotnie wyglądają z każdej alejki, a w radiach, pomimo upływu lat, „Last Christmas” okupuje pierwsze miejsca list przebojów, wiedz, że coś się dzieje… Idą święta, idzie zima!

Grudzień to symboliczny początek sezonu zimowego, który potrwa do końca marca. Jest to najlepszy okres na wyjazd zimowy, ponieważ jest wtedy najwięcej śniegu, trasy narciarskie pokryte są grubą pokrywą śnieżną, dzięki czemu możemy naprawdę świetnie skorzystać z naszego urlopu.

Piękne polskie góry, świetne ośrodki narciarskie w Czechach i Słowacji oraz stosunkowa niedaleka odległość najwyższego pasma górskiego Europy – Alp, sprawia, że najczęściej decydujemy wybrać się na nasze ferie samochodem. Jest to najbardziej praktyczny środek transportu, zależymy sami od siebie i sami ustalamy, kiedy i dokąd pojedziemy.

Wiadomo rezerwacja hotelu, kupno lub wypożyczenie sprzętu narciarskiego, zrobienie odpowiednich zapasów, dzięki którym przetrwamy nawet najzimniejsze dni to są podstawy. Jednak warto również pamiętać o rzeczach mniej oczywistych, ale również ważnych, które pomogą nam bezpiecznie i komfortowo dotrzeć na miejsce, pozwolą nam uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek oraz zabezpieczą nas w razie problemów.

Przedstawiamy kilka wskazówek, które ułatwią organizację wyjazdu zimowego:

  1. Jedziesz samochodem – przygotuj go do drogi. Pamiętaj, bezpieczeństwo Twoje i podróżujących z Tobą osób jest najważniejsze. W Hanesco specjalnie przygotowaliśmy ofertę dla klientów, którzy chcą sprawdzić stan swojego pojazdu, czy jest on gotowy do drogi. Nasi diagności dokładnie sprawdzą, czy Twój samochód nie posiada usterek, sprawdzą poziom płynów i olejów oraz działanie wszystkich układów. Wykonując taki przegląd, którego koszt to 50 zł możesz być pewien, że Twoje auto jest gotowe ruszyć w długą trasę i nie zaskoczy Cię nagłą awarią w połowie drogi. Niewielki koszt, a dzięki temu masz jedno zmartwienie mniej.

  1. Nie masz miejsca na narty lub deskę? Kup lub wypożycz bagażnik! Przewożenie sprzętu w box’ie zwiększa komfort podróżowania samochodem, nie trzeba pakować na ścisk wszystkich toreb, a dodatkowo może uchronić Cię przed mandatem. Nieodpowiednie przewożenie sprzętu wewnątrz samochodu, może stanowić zagrożenie dla pasażerów, a to stanowi podstawę do otrzymania mandatu. Dlatego warto zaopatrzyć się w box dachowy. W zależności od pojemności box’a, możemy spakować tam naprawdę sporo sprzętu, przede wszystkim rzeczy, które ze względu na swoje wymiary nie mieszczą nam się do bagażnika samochodowego.

Przykładowo, box’y które są dostępne w naszej wypożyczalni pomieszczą do 6 par nart lub nawet 4 deski snowboardowe, a dodatkowo zostaje dużo miejsca na dopakowanie butów, kasków oraz odzieży narciarskiej. W wypożyczalni Hanesco, ceny wypożyczenia box’a zaczynają się już od 16,00 zł / dzień więc jest to świetna opcja dla osób, które nie chcą inwestować w zakup box’a lub nie mają miejsca na jego późniejsze przechowywanie.

Jednak, jeśli ktoś lubi wyjeżdżać i wyjeżdża często, doradzamy kupno box’a. W naszej ofercie posiadamy bagażniki już od 600,00 zł, więc nie jest to duża inwestycja, a na pewno wystarczy na lata. Co więcej, jest to produkt uniwersalny zarówno pod kątem montażu na samochodzie, jak i pod względem sezonu oraz pogody. Taki box można zamontować na prawie każdym samochodzie, bez względu na to czy jest to mały samochód miejski czy SUV, a dodatkowo służy nam przez cały rok, nie tylko w sezonie zimowym. W lecie świetnie sprawdzi się jako dodatkowa przestrzeń bagażowa podczas wyjazdu nad morze.

  1. Pamiętaj o łańcuchach na koła! W wielu krajach Europy posiadanie łańcuchów w samochodzie jest obowiązkowe tak samo jak posiadanie apteczki lub gaśnicy. Nawet w Polsce istnieje obowiązek używania łańcuchów wtedy, kiedy wymagają tego warunki pogodowe i drogowe. Brak łańcuchów na wyposażeniu może Cię słono kosztować. W grę wchodzi nie tylko mandat, ale również natychmiastowy obowiązek zakupu łańcuchów, co na przykład na stacji paliw w Austrii może kosztować Cię nawet kilkaset euro.

Oczywiście nie chodzi tylko o uniknięcie dodatkowych kosztów, ale przede wszystkim o bezpieczeństwo. Jazda podczas śnieżycy po oblodzonych i zaśnieżonych górskich drogach może być bardzo niebezpieczna, czasami wręcz niemożliwa. Wtedy jedynym ratunkiem są łańcuchy, które założone na kołach wbijają się w pokrywający asfalt śnieg i dodają nam przyczepności. Dzisiaj łańcuchy nie są już ogromną inwestycją. W naszej ofercie najtańsze zaczynają się już od 69,00 zł! Dlatego warto zaopatrzyć się w taki zestaw przed wyjazdem w góry.

  1. Zaplanuj wszystko z odpowiednim wyprzedzeniem. W ferworze planowania wyjazdu, często skupiamy się na najważniejszych rzeczach np. wyborze miejsca docelowego i hotelu. Następnie przychodzi czas pakowania i wyjazdu, a tu okazuje się, że nie mamy kilku potrzebnych rzeczy. Dlatego kiedy już znasz dokładnie datę swojego urlopu, nie odkładaj dalszego planowania, tylko zajmij się tym od razu. Dzięki temu zarezerwujesz dla siebie najdogodniejsze terminy, zdążysz zamówić sprzęt i będziesz mógł spokojnie czekać na upragniony dzień wyjazdu.

W przypadku Hanesco, wystarczy jeden telefon lub mail, żeby umówić się na przegląd samochodu, dopasowanie bagażnika oraz konfigurację łańcuchów. Dodatkowo, jeśli wykonasz u nas przedwyjazdowy przegląd, kupisz box dachowy oraz łańcuchy, montaż box’a oraz przepyszną kawę otrzymasz w prezencie.

TU ZNAJDZIESZ FACHOWĄ POMOC

Zadzwoń pod numer: 81 536 13 99, napisz do nas na adres: bagazniki@hanesco.pl lub odwiedź w Lublinie, ul. Nałęczowska 73.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments