W najbliższy weekend (6-8 lipca) odbędzie się 9. edycja festiwalu Nejiro Tanabata Idols Fest. Fani kultury azjatyckiej po raz kolejny spotkają się w gmachu Wyższej Szkoły Administracji i Przedsiębiorczości, by choć na jeden weekend przenieść się do Japonii. W tym roku festiwal odbywa się w konwencji święta Tanabata.

„W dniu Tanabaty, czyli 7 lipca, zbliżają się do siebie dwie gwiazdy północnego nieba, Wega i Altair, rozdzielone przez Ama-no-gawa (Drogę Mleczną). W tradycji japońskiej Wega i Altair to para kochanków rozdzielona przez ojca małżonki – Króla Niebios” – czytamy na oficjalnej stronie Nejiro 9.

Czego więc możemy się spodziewać? Na pewno wielu barwnych i niecodziennych atrakcji. Festiwal promowany jest wizerunkami pięciu idolek, które pojawiały się na różnych imprezach.

– Na potrzeby tego pomysłu nawiązaliśmy współpracę z grupą fandubbingową NanoKarrin i stworzyliśmy zespół idolek, które zaśpiewają w sobotę na festiwalu. Będzie je można spotkać podczas Nejiro, porozmawiać z nimi, zrobić sobie zdjęcie – opowiada koordynator główny, Rafał Furman.

Program tegorocznej imprezy jest naprawdę bogaty. Do dyspozycji uczestników oddany zostanie cały budynek WSPiA, gdzie poszczególne sale będą odpowiadały blokom tematycznym. Jednym z gości jest Mariusz Gosławski – malarz, fotograf, poeta, który fascynuje się kulturą Dalekiego Wschodu i maluje w stylu japońskim. Poprowadzi on salę artystyczną, w której opowie m.in. o bodypaintingu, święcie hanami oraz przeprowadzi warsztaty z kaligrafii.

– W programie staramy się zawrzeć coś ciekawego dla każdego, kto nas odwiedzi. W ramach konwencji przygotowaliśmy kilka atrakcji. Jedną z ciekawszych będą drzewa bambusowe, na których uczestnicy będą mogli zawieszać kartki ze swoimi życzeniami, Następnie podczas finału wszystkie karteczki zostaną zebrane i spalone – informuje Furman. – Poza głównym koncertem idolek odbędzie się także dodatkowy koncert. Już w piątek, pierwszego dnia festiwalu, zagrają członkowie grupy NanoKarrin. W programie są również wybory na idola i idolkę konwentu oraz turniej „Animowane 1 z 10”.
Gwoździem programu będzie konkurs cosplay, podczas którego będziemy mogli podziwiać fantazyjne stroje postaci znanych nam z filmów, gier, bajek lub anime. W jury konkursu zasiądą znane w całej Polsce twórczynie cosplayów – Miko Cosplay, Tsui Iseki oraz Sakura z Moe Rebellion Cosplay.

– Uczestnicy wystąpią w 4 kategoriach: najlepszy strój, najlepsza prezentacja solo, najlepsza prezentacja grupa oraz debiut – zdradza koordynator.
Impreza organizowana jest przez Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki „Cytadela Syriusza”.

Kiedy: 6-8 lipca. Godzina rozpoczęcia imprezy w piątek o godz. 14 (atrakcje od godziny 15). Program kończy się w niedzielę o godzinie 14.

Gdzie: Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie, ul. Bursaki 12

Za ile: 49 zł – zakupione do 4 lipca, 50 zł – akredytacja dostępna na miejscu. Akredytacje jednodniowe: 25 zł – piątek, 35 zł – sobota, 20 zł – niedziela.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments