We wtorek (3 lipca) na lubelskim Starym Mieście rozpoczną się nagrania do serialu „Drogi wolności” w reż. Macieja Migasa. Telewizja Polska po raz kolejny wybrała Lublin jako miejsce realizacji serialowej. Tym razem nasze miasto wcieli się w rolę Krakowa z czasów I wojny światowej. W poniedziałek ekipa filmowa zaczęła rozkładać sprzęt oraz dekoracje. Nagrania potrwają tydzień.

Serial „Drogi wolności” opowiada historię trzech sióstr: Marynii (Paulina Gałązka), Aliny (Katarzyna Zawadzka) i Lali (Julia Rosnowska). W zdominowanym przez mężczyzn powojennym świecie, kobiety zakładają w Krakowie tygodnik “Iskra”. Pierwsze wydanie gazety ukazuje się 11 listopada 1918 roku. Bohaterki zmierzą się z codziennymi problemami oraz będą walczyć o prawa kobiet.

Ekipa filmowa pojawia się w Lubinie już po raz drugi. W lutym tego roku kręcono sceny zimowe do serialu. Teraz powstanie reszta scen. Zdjęcia do serialu będą realizowane także na terenie Warszawy, Krakowa oraz Poznania.

Poza głównymi bohaterkami, w serialu wystąpią również: Anna Polony (jako Emilia Biernacka), Adam Cywka (Ignacy Biernacki), Izabela Kuna (Janina Biernacka) oraz Michalina Olszańska (Ester Holtorp).

Pomysłodawcą serialu jest Stanisław Krzemiński, reżyserem Maciej Migas, a za scenariusz odpowiada Joanna Wojdowicz. Serial będzie można oglądać już jesienią w TVP 1.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments