W niedzielę (12 sierpnia) w Tomaszowie Lubelskim odbędzie się Jarmark Ordynacki. Początek o godzinie 16. Gwiazdą imprezy będzie legenda polskiej muzyki, zespół Kombii.

Jarmark, który zapowiada się bardzo atrakcyjnie, odbędzie się na Stadionie Miejskim w Tomaszowie Lubelskim. Przyjedzie wielu wystawców, zarówno z Polski jak i z krajów ościennych: Ukrainy czy Litwy. Będzie można kupić wyroby rękodzielnicze m.in.: wikliniarskie, obrazy, ikony, hafty, sery, wędliny, miody, regionalne potrawy czy biżuterię. Na jarmarku tomaszowskim nie zabraknie również licznych stoisk promocyjnych firm i instytucji, m.in. Tomaszowskiego Towarzystwa Regionalnego.

Zapowiada się też prawdziwa muzyczna uczta. Na scenie zaprezentują się: Tomaszowska Kapela Podwórkowa, Zespół Retro z Ukrainy, Zespół The Chance. O godz. 19 wystąpi Rudi Schuberth & Tadeusz Leśniak, a następnie o godz. 20.40 legenda polskiej muzyki rozrywkowej – zespół Kombii.

Nie zapomniano również o najmłodszych. Dla nich wystąpi Teatr Forma. Będzie pokaz baniek mydlanych, chodzące pluszaki, animacje i zabawy w plenerze oraz tzw. „dmuchańce”. Imprezę zakończy pokaz fajerwerków.

Jarmark Ordynacki organizowany jest w Tomaszowie Lubelskim od 2011 roku. Przez te kilka lat na jarmarkowej scenie wystąpili m.in. Krzysztof Krawczyk, zespół Future Folk, Stasiek Wielanek, Turnioki, Dwa Plus Jeden, Zayazd oraz goście z Ukrainy np. Zespół Otawa czy Vykrutasy.

Organizatorami imprezy są: Urząd Miasta Tomaszów Lubelski oraz Tomaszowski Dom Kultury.

Żołnierska przysięga

Ale 12 sierpnia w Tomaszowie Lubelskim to nie tylko jarmark. W mieście odbędzie się uroczysta przysięga wojskowa żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”. Będzie to trzynasta przysięga w historii brygady.

Ponad 100 żołnierzy – ochotników złoży uroczystą przysięgę na sztandar 9 Pułku Piechoty Legionów AK i zasili szeregi lubelskiej brygady OT. Ceremonia rozpocznie się o godz. 10.45 na Rynku w Tomaszowie Lubelskim. Poprzedzi ją msza św. w intencji żołnierzy, która zostanie odprawiona o godz. 9 w Kościele Rzymskokatolickim pw. Zwiastowania Najświętszej Marii Panny przy ul. Królewskiej 1 w Tomaszowie Lubelskim. Oficjalną część uroczystości zakończy defilada pododdziałów 2 LBOT.

W programie uroczystości przewidziana jest również prezentacja sprzętu oraz pojazdów będących na wyposażeniu lubelskiej brygady. Będzie to okazja, aby porozmawiać z Terytorialsami o misji i zadaniach WOT, a także dowiedzieć się, jak zostać żołnierzem tej formacji.

 

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments