Orkiestra Jarmarku Jagiellońskiego zagra tradycyjne polskie tańce w ramach Jesiennej Potańcówki, która odbędzie się 16 listopada w Próba Cafe (na ulicy Grodzkiej 5a). Początek wydarzenia o godzinie 19.30.

Jesienną potańcówkę poprowadzi Orkiestra Jarmarku Jagiellońskiego. W jej repertuarze znajdziemy tradycyjne tańce pochodzące z Lubelszczyzny. Uczestnicy zatańczą polki, oberki, walce i fokstroty oraz inne tańce wywodzące się z tradycji naszego regionu.

Inspiracją muzyczną dla orkiestry są także utwory grane przez słynne kapele i orkiestry dęte z całej Polski – Kapelę Wojciechowską, Orkiestrę Dętą ze Zdziłowic czy Kapelę Bednarzy z Tomaszowa Lubelskiego.

Orkiestra Jarmarku Jagiellońskiego to projekt edukacyjny realizowany w ramach Jarmarku Jagiellońskiego, którego organizatorem są Warsztaty Kultury. Swój debiut miała podczas Jarmarku Jagiellońskiego w 2014 roku. Założeniem tego przedsięwzięcia jest przekonanie, że tradycyjna muzyka taneczna może łączyć pokolenia i zgromadzić do wspólnej zabawy zarówno profesjonalistów, jak i amatorów tańca.

Na wydarzenie wstęp wolny.

Fot. Dominika Polonis/ Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments