Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. KEN w Lublinie w tym roku przyłączyła się do akcji Ogólnopolskiego Czytania „Jeżycjady” Małgorzaty Musierowicz. W naszym mieście wyjątkowo wydarzenie rozpocznie się już pod koniec lutego. Miłośnicy książek i fani serii powinni się spieszyć – czasu na przesyłanie zgłoszeń zostało niewiele.

Tegoroczna, trzecia edycja Czytania Jeżycjady obejmie swoim zasięgiem także Lublin. Do akcji zaproszone zostały szkoły, biblioteki, ośrodki kultury i wiele innych instytucji z całej Polski. Na odzew ze strony naszego miasta nie trzeba było długo czekać. Niemal od razu zgłoszona została Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. KEN.

– O planowanej akcji dowiedziałam się ze strony internetowej Akapit Press, które wydaje książki Małgorzaty Musierowicz. Wydarzenie wzbudziło moje zainteresowanie i od razu wysłałam zgłoszenie. Nasza biblioteka bardzo chętnie wspiera akcje związane z popularyzacją czytelnictwa, zwłaszcza te, które promują polskich pisarzy – mówi Katarzyna Kapek z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. KEN.

Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady staje się jedną z ciekawszych tradycji, którą kultywuje z roku na rok coraz większa liczba osób. Czytać chcą duzi i mali, amatorzy w tej dziedzinie i doświadczeni lektorzy, nauczyciele, uczniowie i studenci. Nic dziwnego, „Jeżycjada” to utwór szczególny, który natychmiast po przeczytaniu zyskuje kolejnych fanów.

– Książki Małgorzaty Musierowicz to prawdziwy fenomen. Wiele tytułów z serii „Jeżycjada” otrzymało wyróżnienia, nagrody, często znajdują się na listach bestsellerów. Czytelnicy uwielbiają jej humor, zabawne historie oraz zaskakujące zwroty akcji. Przygody rodziny Borejków śledzą tysiące nastolatków. Mamy nadzieję, że dzięki naszym działaniom, „Jeżycjada” zdobędzie nowych wielbicieli – wyjaśnia Katarzyna Kapek.

Głównym organizatorem akcji jest Wydawnictwo Akapit Press. Instytucje, które chcą włączyć się w III Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady powinny przesłać zgłoszenie mailowe do wydawnictwa w terminie do 3 marca. W czytaniu udział może wziąć każdy – niezależnie od wieku. Wydarzenie jest bezpłatne.

PROGRAM LUBELSKIEJ JEŻYCJADY 2019

25 lutego, godz. 13:00 – pracownicy Biblioteki oraz wszyscy chętni czytają wspólnie „Jeżycjadę” (Czytelnia Biblioteki)

9 marca, godz. 10.30 – zajęcia o „Jeżycjadzie” podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci, prowadzenie K. Kapek

Marzec 2019 r. – zajęcia z dziećmi i młodzieżą dotyczące książki “Kwiat kalafiora”, prowadzenie M. Kozieł – konieczne zapisy telefoniczne: 81 532 69 16.

W Wypożyczali Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. KEN przygotowane są krzyżówki dotyczące „Jeżycjady”. Za poprawne rozwiązanie czytelnicy otrzymają drobne upominki.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments