Kamienica przy ul. Grodzkiej 36a/Kowalskiej 19 znalazła nowego właściciela. Budynek, który do tej pory był własnością Lubelskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, trafił w ręce spółki Słoneczny Wrotków.

Wcześniej LPGK wielokrotnie próbowało sprzedaż nieruchomość. Tym razem się udało. Kamienicę za kwotę ok. 3,7 mln zł brutto kupiła spółka Słoneczny Wrotków. W piątek (16 listopada) zostały dopięte formalności.

– Dzisiaj o godzinie 12 podpisałem akt notarialny. Zawarliśmy stosowną umowę sprzedaży, a środki zostały przekazane – mówi Grzegorz Siemiński, prezes LPGK. – W przyszłym tygodniu wydamy kamienicę nabywcy.

Fot. LPGK Lublin

Nie wiadomo jeszcze, jakie będą dalsze losy nieruchomości, jednak firma nabyła ją wraz z dokumentacją niezbędną do rozpoczęcia prac, by otworzyć w tym miejscu hostel. Część prac remontowych została już przeprowadzona wcześniej przez spółkę miejską.

– Mają pozwolenie na budowę hostelu. Zaproponowana forma przebudowy jest zaakceptowana przez konserwatora zabytków – wyjaśnia prezes Siemiński.

To niezwykle atrakcyjna lokalizacja, bo budynek ulokowany jest na Starym Mieście w bezpośrednim sąsiedztwie Zamku Lubelskiego. W latach 70. jako dziecko mieszkała tutaj wraz z rodziną Beata Kozidrak. Był to pierwszy adres rodziny Kozidraków. Wokalistka zespołu Bajm miała swój pokój na ostatnim piętrze kamienicy. Wyprowadziła się z niej mając 12 lat. Nie zapomniała jednak o urokliwej kamienicy, z okna której podziwiała Zamek Lubelski i plac Zamkowy. Sentyment do domu z dzieciństwa pokazała, pisząc piosenkę pt. „Lublin, Grodzka 36a”.

Fot. Aleksandra Szyszko/Archiwum
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments